ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler2013 YAZA MERHABA ŞENLİĞİ
Program


 

 

 

 

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde KETOB ( Kemer Turistik Otelciler Birliği ) , bölgede yaşayan vatandaşların ve otellere gelen misafirler adına organize ettiği 2. Geleneksel "Yaza Merhaba Şenliği"ni düzenledi.

 

KETOB ( Kemer Turistik Otelciler Birliği )  2. Geleneksel "Yaza Merhaba Şenliği" düzenledi. İZLEYİN!.


Şenlik Kemer’in sahilinde bulunan Kuğulu Park’ta organize edildi. Açılışa KETOB Başkanı Tayyar Gül, Yönetim Kurulu üyeleri, protokol üyeleri, otel sahipleri ve yöneticileri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı. Şenlik de KETOB üyesi olan oteller stantlar açtılar ve birbirinden lezzetli ürünleri gelenler ile buluşturdular. Açılışta ayrıca geçtiğimiz  hafta içinde okullarda düzenlenen “Turizm ve Doğa “ isimli resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Tören sonrası halk oyunları ve canlı müzik ekipleri konukları coştururken, havai fişek gösterisi gerçekleştirildi.

 

Yeni sezonun Kemer’e hayırlı olması dileklerinde bulunan ve bir açılış konuşması yapan KETOB Başkanı Tayyar Gül; “Yeni sezonumuz hayırlı olsun. Yeni sezonumuz öncesi hepimize ait olan turizm haftamızı halkımız ve otelcilerimiz ile birlikte kutlamak istedik. 2012 yılı turizm sezonunda, Türk turizmi yeni bir rekora imza atarak, gelen yabacı ziyaretçi sayısını 327 bin kişi daha arttırıp bu rakamı yaklaşık 31 milyon 800 bin ziyaretçi sayısına ulaşılmıştır. Antalya destinasyonu dikkate alındığında ülke genelinde yakaladığımız bu artış ve bu başarı maalesef sağlanamadı. Bir önceki senenin 210 bin gerisinde kalarak yaklaşık 10 milyon 500 bin ziyaretçi sayısıyla tamamladık. Sizlere bu rakamlardan neden bahsettiğimi ifade etmek istiyorum. Açıklamış olduğum rakamların artış ya da azalış anlamında yüzdelik oranlarını dikkate aldığınızda bu oranların yüzde kaç değerinde Kemer turizmine yansıdığını kimse cevap verememektedir. Kemer bölgesinde yaşayan ve turizmden geçimini sağlayan insanlar olarak, gerçekleşen bu rakamları bilmek ve bir sonraki senelere yatırımlarımızı planlamak biz yatırımcıların en doğal hakkıdır. İşte bu noktada geçtiğimiz yıl bu noktada KETOB Yönetim Kurulu arkadaşlarımız ile birlikte aldığımız karar doğrultusunda 2012 yılından başlayarak Kemer Merkez ve Kirişte bulunan tesislerimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizin istatistiki veri çalışmalarımıza başladık. Tesislerden aldığımız rakamlar doğrultusunda 2012 yılında Kemer merkez ve Kiriş tesislerimize yaklaşık 870 bin 500 yerli ve yabancı misafir gelmiş bulunmaktadır. Bu gelen misafirlerin % 40’ı Rus misafirler, Türk Misafirlerimiz % 20, Alman misafirlerimiz % 10 ve diğer ülkelerden gelenler de % 30 u teşkil etmektedir. 2013 yılında bu çalışmamızı bölgesel olarak genişletip Beldibi ve Göynük bölgesinde yer alan otelleri de dahil ederek istatistik çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.