ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
ATSO UMEM PROJESİ
Yazdır

UMEM Beceri 10 Projesi 36. Grup Oteller ve Benzer Konaklama Yerleri Sektörü Eleman İhtiyacı ve Mesleki Kurslar

27 Ekim 2014 Pazartesi 

UMEM projesi kapsamında Odamız 36.Grup Meslek Komitesi Oteller ve Benzer Konaklama Yerleri sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli elemanların yetiştirilmesi ve istihdam edilmeleri amacıyla mesleki kurslar açılacaktır.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Biriliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi işbirliğinde uygulamaya konulan, Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri’10 Projesi’ne yönelik faaliyetlere devam edilmektedir.

Beceri’10 projesinin en önemli amaçlarından birisi illerdeki yerel işgücü piyasası ihtiyaçlarının tespit edilerek İŞKUR’a kayıtlı işsizler arasından sanayi, hizmet ve tarım sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün tespit edilmesi, yetiştirilmesi ve istihdamlarının sağlanması ile işsizliğin azaltılmasıdır.

Beceri’10 projesi ile;

 

•Meslek kurslarının teorik eğitimi süresince günlük 25 TL, işbaşı eğitimi süresince ise 25 TL ücret ödenecek olup, genel sağlık sigortaları, İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanacaktır.

•Ayrıca İşbaşı eğitimini başarılı bir şekilde bitiren kursiyerleri istihdam eden firmalara sigorta prim teşviki sağlanacak olup; 18-29 yaş arası erkekler ve yaştan bağımsız kadınlar için 42 ay süreyle (3,5 yıl), 30 yaş üzerindeki erkekler için 30 ay (2,5 yıl) süreyle Sigorta Primi İşveren Payı ödemeleri İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanacaktır. Asgari ücret ile çalışan tek bir personel için 12 aylık bu rakam 2.160TL ve 42 ay için ise 8.640 TL’dir.

UMEM projesi kapsamında turizm sektörüne yönelik kursların açılması ve işletme bünyesinde ihtiyaç duyulan işgücünün istihdam edilebilmesi amacıyla ekte yer alan “İşgücü-Stajyer Talep Formu”nun doldurarak, 28.11.2014 Cuma gününe kadar aşağıda iletişim bilgileri yer alan personelimize mail yada faks ile iletilmesi hususunu bilgilerinize sunarız. 

 Ek: İşgücü-Stajyer Talep Form

 Daha geniş bilgi için:

Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi Müdürlüğü

Tolga Cenk TÜRK - Tuğgin BİLİRGEN

Tel: 314 37 91-92 Faks: 314 37 38-39-40

E-mail: tturk@atso.org.tr, tbilirgen@atso.org.trİlgili Dökümanlar