ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
Yeşil Yıldız Bölgesel Araştırma ve Farkındalık Eğitimleri
Yazdır

Kemer Turistik Otelciler Birliğinden yapılan açıklamada;Birliğimiz 2013 Doğrudan Faaliyet Desteği Programı dahilinde " Yeşil Yıldız Bölgesel Araştırma ve Farkındalık Eğitimleri " adı altında bölgemiz ve sürdürülebilir turizm için önemli olduğuna inanarak hazırladığımız projeyi BAKA'ya sunmuştur. Proje kabul görerek  21.01.2013 tarihinde taraflarca imzalanmıştır.

 

 

Proje süresince bölgede en az 3 kez eğitim semineri düzenlenecek , 150 otel ile birebir görüşme yapılarak yeşil yıldız konusunda bir veri tabanı oluşturulacak ve isteyen otellere kontenjan dahilinde Yeşil Yıldız alma süreçlerinde eğitim ve danışmanlık destekleri verilecektir. Yine elde edilen verilerle Yeşil Yıldız almak isteyen otellere yapılabilecek destekler üzerinde de çalışmalar yapılacaktır. Türkiye'de şu an 52 adet yeşil yıldız bulunan tesis mevcuttur. Bu proje ile bu sayıda yaklaşık % 20 lik bir artış yakalayarak Kemer Bölgesi'nin Mavi Bayrakta olduğu gibi "Çevreci Oteller Bölgesi" olarak ön plana çıkmasını arzu etmekteyiz. 

22 Ocak 2013 'te Kemer Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleşen seminere bu projeye iştirakçi olarak katılan Antalya İl Kültür Turizm Müdürlüğü'nün talebi üzerine  Bakanlık'ça görevlendirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Başkontrolörleri Orhan Gazi Karaca ve İsmail Aksel eğitmen olarak katılmışlardır.

 

 

Önemli Not:

“Batı Akdeniz  Kalkınma Ajansı 2013 yılı DFD Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve/veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği'ne aittir.”

 

Proje hakkında ayrıntılı bilgi için iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşınız.İlgili Dökümanlar