ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(17-06-2014)
KETOB YEŞİL YILDIZ BÖLGESEL ARAŞTIRMA VE FARKINDALIK SEMİNERİ


 

Kemer Turistik Otelciler Birliğinden yapılan açıklamada;Birliğimiz 2013 Doğrudan Faaliyet Desteği Programı dahilinde " Yeşil Yıldız Bölgesel Araştırma ve Farkındalık Eğitimleri " adı altında bölgemiz ve sürdürülebilir turizm için önemli olduğuna inanarak hazırladığımız projeyi BAKA'ya sunmuştur. Proje kabul görerek  21.01.2013 tarihinde taraflarca imzalanmıştır.

 

 

İlgili video için tıklayınız.

Proje süresince bölgede en az 3 kez eğitim semineri düzenlenecek , 150 otel ile birebir görüşme yapılarak yeşil yıldız konusunda bir veri tabanı oluşturulacak ve isteyen otellere kontenjan dahilinde Yeşil Yıldız alma süreçlerinde eğitim ve danışmanlık destekleri verilecektir. Yine elde edilen verilerle Yeşil Yıldız almak isteyen otellere yapılabilecek destekler üzerinde de çalışmalar yapılacaktır. Türkiye'de şu an 52 adet yeşil yıldız bulunan tesis mevcuttur. Bu proje ile bu sayıda yaklaşık % 20 lik bir artış yakalayarak Kemer Bölgesi'nin Mavi Bayrakta olduğu gibi "Çevreci Oteller Bölgesi" olarak ön plana çıkmasını arzu etmekteyiz. 

22 Ocak 2013 'te Kemer Belediyesi Kültür Salonunda gerçekleşen seminere bu projeye iştirakçi olarak katılan Antalya İl Kültür Turizm Müdürlüğü'nün talebi üzerine  Bakanlık'ça görevlendirilen Kültür ve Turizm Bakanlığı Başkontrolörleri Orhan Gazi Karaca ve İsmail Aksel eğitmen olarak katılmışlardır.

 

Proje hakkında açıklama yapan Ketob Başkanı Tayyar GÜL; Proje sayesinde bölgedeki otel yöneticilerinin Yeşil Yıldız konusunda daha fazla bilgi sahibi olacağını bu sayede belge hazırlık çalışmalarına daha iyi hazırlanılacağını bunun sonucundada Kemer'deki otellerin çevre bilinci açısından daha donanımlı olmalarının sağlanacağını belirtti. Yapılan ilk eğitimin çok verimli geçtiğine değinen Gül; Bölge otellerinin konuya olan ilgilerinden  memnun kaldıklarını, Antalya'nın diğer turizm bölgelerinden eğitime katılan otel yöneticilerin olmasınıda memnuniyet verici olduğunu dile getirdi. Eğitimlere devam edeceklerinin bilgisini veren Gül; bölge turizmine faydası olacağına inandıkları projelerini destek veren Batı Akdeniz Kalkınma Ajansına ve projede iştirakçi olan Antalya Il Kültür ve Turizm Müdürlüğüne  KETOB adına teşekkür etti. STK kuruluşlarının bölgenin gelişimi adına daha fazla proje üretmesi gerektiğini ifade ederek 28 Ocak'ta BAKA'nın KEMER'de  düzenleyeceği 2014 Mali Destek Programı Teklif Çağrısı kapsamında yapılacak olan eğitime katılım sağlamalarını, bu eğitimin proje hazırlama konusunda yararlı olacağını ifade etti. 

 

Önemli Not:

“Batı Akdeniz  Kalkınma Ajansı 2013 yılı DFD Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve/veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği'ne aittir.”