ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(17-06-2014)
Kemer’de ‘yaya’ seferberliği


Kemer’de hayata geçirilmesi planlanan ‘Yaya Öncelikli Kent’ projesinin tanıtım çalışmaları devam ediyor. Emniyet personeli ile turizmciler bir araya gelerek, projeyle ilgili işbirliği yapacak. Yaz sezonuna yetiştirilmesi hedeflenen proje kapsamında Liman Caddesi’nin sonundaki yaya geçidi pilot bölge seçildi.

 

  

 

Gözde tatil merkezi Kemer’de, ‘Yaya Öncelikli Kent’ projesi kapsamında tam anlamıyla önce yaya seferberliği başlatıldı. 2010 yılında hayata geçirilen ‘Yaya Öncelikli Kent Antalya’ projesinin Kemer’de de uygulanması amacıyla yürütülen tanıtım çalışmaları devam ediyor. Emniyet yetkilileri, öğrencilerin ardından polis memurları ile turizmcileri konu hakkında bilgilendirdi. Kemer Turizm Eğitim Merkezi’nde (TUREM) düzenlenen toplantıda, ilçede görev yapan polis memurlarına proje ile ilgili bilgi verildi.

KURT: “BU PROJEYİ SIRTLAYALIM”

TUREM’deki toplantının ardından KETOB binasına geçildi. Buradaki toplantıya, Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Büro Amiri Mehmet Kevser, Baş Polis Yekta Özer, İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü’nde görevli polis Cengiz Kurt, KETOB Başkanı Tayyar Gül, Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Akıltopu, Şener Gürler ve Osman Kafadar katıldı. Projeyi anlatan polis memuru Cengiz Kurt, “Bu projeyi sırtlayalım ve Kemer’de uygulayalım. Antalya’da bunu uyguladık ve yatırımımız yaptık. Ağacın tohumunu ektik. Artık bunun meyvesini alacağız” diye konuştu. Büro Amiri Kevser ise, “Liman Caddesi sonundaki yaya geçidi, pilot bölge olarak seçildi. İlk etapta çizgi ve levha çalışmaları yapılacak. Bir kişi görevlendirilecek. Oradan geçen yaya ve sürücüler eğitilecek. Daha sonra ilçe geneline yayılacak” dedi.

GÜL: “YENİ SEZONDA UYGULAYALIM”

 

KETOB Başkanı Tayyar Gül de, turizmciler olarak yurt dışına sürekli seyahat ettiklerini belirterek, “Ülkemiz, gelişme anlamında birçok alanda yol kat ederken, trafik mevzusunda ve özellikle yaya geçitleri konusunda inanılmaz şekilde geri kalmış durumdayız. Bazı kriterlerimiz Avrupa ülkeleriyle yarışırken, yaya konusunda ise 4’üncü dünya ülkeleri lansmanında devam ediyor. Bu projeye hassasiyet göstermemizin öncelikli nedeni, turizm bölgesinde olmamızdır. Bölgemize gelen yabancı misafirler, yaya geçitlerinde çeşitli güçlüklerle karşıya geçme durumda kalıyorlar. Bu da biz turizmcileri rahatsız ediyor. Kemer’de yazın artan bir nüfus var. Bu nüfusun dikkatini çekecek unsurları ön plana çıkartmalıyız. Bunu bir proje olarak görmüyoruz çünkü geç kalınmış ve olması gereken şey budur. Mutlaka yapılmalıdır. Bunu hızlı bir şekilde 2014 sezonunda bir an önce uygulamamız gerekmektedir” dedi. Konuşmaların ardından Baş Polis Yekta Özer, söz konusu projeyle ilgili olarak bir sunum yaptı. Toplantı sonunda emniyet yetkilileri ve turizmciler, projenin maskotu ‘sarı adam’ ile objektiflere poz verdi.

 

KAYNAK:KEMERGÖZCÜ