ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(00-00-0000)
KEMER'DE KIŞ VERİMLİ GEÇMİYOR


 

Kemer Turistik otelciler Birliği (KETOB) Başkanı Tayyar Gül, Kemer’de bu kışın verimli geçmediğini söyledi.

 

Tayyar Gül, turizmgazetesi.com’a yaptığı açıklamada, Kemer bölgesinde bu kış aylarında açık kalan otellerin ortalama doluluklarının düşük olduğunu belirtti. 

 

Gül, Anadolu’da bulunan termal tipi otellerin iç pazarda daha fazla tercih edildiğine işaret ederek, “Anadolu’daki termal tip oteller özellikle toplantı grupları, Bakanlıkların toplantılarında tercih nedeni oldular. Bu nedenle geçmiş yıllarda gelen toplantı grupları bu yıl çok fazla gelmedi. Kemer bu toplantı gruplarından yararlanamadı. Bunun neticesinde de otellerin ortalama dolulukları düştü” dedi.

Kemer’de spor gruplarının da gelmediğine dikkat çeken Gül, “Kemer bölgesine futbol takımları yeterli futbol sahası olmadığı için gelmiyorlar. Diğer turizm bölgeleri futbol turizmine daha fazla ilgi gösteriyorlar. Kemer’in kış aylarında da yabancı misafirleri çekecek aktivitelere ihtiyacı var. Ayrıca spor turizminin gelişmesi için spor salonlarının hayata geçirilmesi gerekiyor. Bunlar yapılması durumunda kış aylarında Kemer’in kış turizmi aktif hale gelebilir” diye konuştu.

 

Kaynak:Turizmgazetesi