ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(00-00-0000)
KEMER ‘YEŞİL YILDIZ’ KONUSUNDA KARARLI


bir şekilde bütün kriterleri yerine getirelim. Yeşil yıldız da  hemen hemen bütün tesislerin alabileceği kriterler mevcut. Bunları öncelikle gözümüzde çok büyütmeyelim. Tabii ki bu kriterlerin yerine gelmesinin de bizlere olan katkısı yadsınamaz.  Yeşil Yıldızın maddi katkılarının yanı sıra bölgemize ve çevremize olan katkılarını da unutmamak gerekir. KETOB olarak bu eğitimleri çok önemsiyoruz” dedi. 

 

 

Çevre Mühendisi Karaduman, “Yeşil Yıldız, otelcilerimizden büyük ilgi görüyor”

 

Çevre Danışmanlık adına Çevre Mühendisi Ömer Karaduman  Yeşil Yıdız’ın tesisler ve bölge adına önemine dikkat çekerek bir sunum gerçekleştirdi. Sunumunda Yeşil Yıldız kriterlerini de değerlendiren Karaduman, KETOB’un BAKA ile ortak yürüttüğü Yeşil Yıldız Projesinde Çevre Danışmanlığı konusunda firmaları Ayel Çevre’nin görev aldığını söyledi. 

 

 

 

 

Karaduman  “  Yeşil Yıldız Belgesi, sürdürülebilir turizm kapsamında, çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi, turistik tesislerin çevreye olan olumlu katkılarının teşvik edilmesi ve özendirilmesi amacıyla, çevreye duyarlı konaklama tesislerinin sınıflandırılmasına ve belgelendirilmesine ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacıyla tesislere verilmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığından Turizm İşletmesi Belgesi sahibi tesisler Yeşil Yıldız Belgesi alabilmektedirler.  Çevreye duyarlı konaklama tesisi belgeli işletmelere elektrik enerjisi desteği hakkında karar, kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığından Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisi Belgesi almış işletmelerin tükettikleri elektrik enerjisi bedellerinin bir kısmının bütçeden karşılanması temin edilmektedir. Bu da otelcilerimizin ilgisini çekmektedir” dedi.

 

 

 

İlgili kurumlar, proje kapsamında Kemer Bölgesinde en az 3 kez eğitim semineri düzenleyecek. KETOB tarafından, bugüne kadar 150 otel ile birebir görüşme yapılırken yeşil yıldız konusunda bir veri tabanı oluşturuluyor ve isteyen otellere kontenjan dâhilinde Yeşil Yıldız alma süreçlerinde eğitim ve danışmanlık destekleri veriliyor. Bu kapsamda elde edilen verilerle Yeşil Yıldız almak isteyen otellere yapılabilecek destekler üzerinde de çalışmalar yapılmaya devam ediliyor.

 

 

Kaynak: turizmdosyasi