ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(07-04-2014)
KETOB , Yeşil Yıldız Almak isteyen 14 Tesisi belirledi.


                                      

Derneğimiz , Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA)TR61/13/DFD-46  Doğrudan Faaliyet Desteği Programı dahilinde " Yeşil Yıldız Bölgesel Araştırma ve Farkındalık Eğitimleri " adı altında bölgemiz ve sürdürülebilir turizm için önemli olduğuna inanarak hazırladığımız proje 21.01.2013 tarihinde taraflarca imzalanmıştır. 

Fotograf: Gelidonya Otel

 

Bu projede gelinen son noktada bölge otellerini Yeşil Yıldız hakkında bilgilendirme amaçlı 2 eğitim semineri düzenlenmiş ve  yine aynı amaçla yaklaşık 70 otel ziyaret edilerek yöneticilere bilgi aktarımında bulunmuştur. Bunun yanı sıra anket sonuçlarına dayanarak  Kültür  ve Turizm Bakanlığı'na Çevreye Duyarlı Konaklama Tesislerini teşvik ve Yeşil Yıldız kriterleri konusunda detaylı bir rapor hazırlandığı bilgisini veren KETOB Başkanı TayyarGÜL , Türkiye'de şu an 52 adet yeşil yıldız bulunan tesis mevcuttur. Bu proje ile bu sayıda yaklaşık % 20 lik bir artış yakalamak üzere geçen hafta 14  tesisimizi netleştirmiş durumdayız. 

Fotoğraf 2: Lancora ve Valeri Beach Otel

 

Turizmin olmazsa olmazlarından biri olan doğayı korumak adına  bölgedeki Çevreye Duyarlı Otel sayısının artması Kemer'imiz için büyük bir kazançtır. Bizlere bu projede destek veren tüm tesislerimize teşekkür ederek projeye katılan tesislerin diğer  konaklama tesislerine  örnek olmasını diliyorum" dedi.

Fotoğraf 3: Meder Resort Otel

 

Yeşil Yıldız Projesine katılan  Oteller

1.Ambassador Hotel

2.Asdem Park Otel

3.Armas Beach Hotel

4.Club Med Kemer

5.Club Med Palmiye

6.Club Phaselis Tatilköyü

7.Gelidonya Otel

8.L'ancora Beach Otel

9.Meder Resort Otel

10.Mirada Del Mar

11.Orange County

12.Valeri Beach Otel

13.Klikya Palace Otel

14.Elize Beach Resort Otel

 

 

Önemli Not:

“Batı Akdeniz  Kalkınma Ajansı 2013 yılı DFD Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan bu yayının içeriği Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı ve/veya Kalkınma Bakanlığı’nın görüşlerini yansıtmamakta olup, içerik ile ilgili tek sorumluluk Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Derneği'ne aittir.”