ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(03-04-2015)
KEMER'DE MAVİ BAYRAK TOPLANTISI


Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü Lokman Atasoy, 2014 mavi Bayrak değerlendirmesi ile 2015 yılı gelişmelerini katılımcılar ile paylaştı. KETOB ( Kemer Turistik Otelciler Briliği ) Başkanı Tayyar Gül ile Kemer Belediyesi Mavi Bayrak temsilcisinin de katıldığı toplantıda, Kemer’in Türkiye genelinde 2014 yılında 47 plajında dalgalandırdığı mavi bayraklar ile lider konumda olduğu vurgulandı. 

 

KETOB Başkanı Tayyar Gül yaptığı konuşmasında, Kemer’in Türkiye’deki mavi bayrakların ilk dalgalandığı yer olduğunu ve bunun da bilinci içinde olduklarını belirtti. Tayyar Gül, “ 21 yıldır sahillerimizde dalgalandırdığımız Mavi Bayrak Kemerimiz için vazgeçilmezdir. Şu anda Türkiye genelinde mavi bayraklı plaj sayısı olarak toplam 47 plajımızda mavi bayrağımızı dalgalandırıyoruz. KETOB olarak bundan sonra mavi bayrak konusunda daha aktif olacağız ve çalışmalara büyük katkı sağlayacağız” dedi. 

 

 

2014 yılı değerlendirmesinin yanı sıra 2015 mavi bayrak başvuruları ile çevre eğitim etkinlikleri konusunda bilgiler veren TURÇEV Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü Çevre Mühendisi Lokman Atasoy, Kemer’de mavi bayrağa ilginin yüksek olduğunu belirterek, bunun da çevre adına sevindirici olduğunu söyledi. Atasoy, belediyelerin bölgede birleşmesi ile daha önce her belediyenin yaptığı işleri bundan sonra sadece Kemer Belediyesinin üstleneceğini belirtti. Dünyada da Türkiye’nin mavi bayrak sıralamasına değinen Lokman Atasoy, “ Mavi Bayrak sıralamasında İspanya ve Yunanistan’dan sonra üçüncü sıradayız. Yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız çalışmalarımız ile amacımız bu sıralamada yükselmek ve lider olmak ”dedi.

 

Toplantıda Kemer ve bölgesinde yer alan arıtmalar ve derin dejarjlar da konuşuldu. Özellikle Beldibi Bölgesindeki arıtmaların sıkıntılı olduğunu belirten KETOB Başkanı Tayyar Gül, Beldibi derin dejarj hattı ile bölgedeki diğer derin deşarj hatlarına dalgıçlar eşliğinde ile dalışlar yapıldığını ve görüntüler aldıklarını söyledi. Artık derin deşarj hatlarının yenilenmesi gerektiğini belirten Tayyar Gül, konu iler ilgili ASAT’a ve Antalya Büyükşehjir Belediyesine dalışta elde ettikleri görüntüleri ve bilgileri verdiklerini söyledi. Gül, ASAT’tan ve Büyükşehir Belediye Başkanında söz aldıklarını ve ilk öncelik olarak bu derin deşarjların gözden geçirilip yenileneceğini söyledi.

 

Kaynak: Turizm Dosyası- Halil Öncü