ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(03-04-2015)
Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı Yapıldı


Kemer turizmcileri birleşti

Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) bugün Beldibi’nden, Çamyuva’ya kadar olan bölgenin birliği oldu. Genel Kurula KETOB Başkanı Tayyar Gül tek liste ile girerek birleşmiş olan birliğin başkanı oldu. 

 

Yerel seçimlerin ardından birleşen Belediyelerin ardından şimdi de Turizmciler tek çatı altında birleşti. Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB)’un Limak Limra Otel’de düzenlenen Olağan üstü Genel Kurulunda turizmciler Beldibi’nden Çamyuva’ya kadar olan bölgede birleşme kararı aldı. Çamyuva Otelciler Birliği ÇAMOB kendisini feshederek birliğe dahil oldu.  Seçimlere tek listeden giren KETOB Başkanı Tayyar Gül birleşmiş birliğin Başkanı olarak seçildi.

Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) Olağanüstü Genel Kuruluna üyelerin yanı sıra Kemer Kaymakamı Bayramali Köse, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar’da katıldı.

Olağanüstü Genel Kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlandı. Saygı duruşundan önce bu yıl içerisinde kaybettiğimiz turizmcilerden Adnan Ceylan ve Erdal Tontu’da unutulmadı.

Ardından konuşma yapan Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) Başkanı Tayyar Gül, kendisine ait dönemde neler yapıldığı ile ilgili olarak bilgilendirme yaptı. Ve kürsüye birleşime katkıları olan ÇAMOB Başkanı Mustafa Kılıç ve KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz’ı çağırdı. Onlara da desteklerinden dolayı teşekkür EDEN Tayyar Gül kürsüyü Belediye Başkanı Mustafa Gül’e bıraktı.

GÜL “HERKESİN ELİNİ GEREKİYORSA BEDENİNİ TAŞIN ALTINA KOYMA VAKTİ GELDİ”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül Kemer’de birlik olmanın önemine değinirken, artık Kemer’in sadece acentelere bağımlı bir turizm politikası üretilmemesinin önemle üzerinde durarak herkesin artık taşın altına elini koymasını istedi. Gül yapılacak her organizasyonda KETOB ile birlikte olacaklarını söylerken turizmcilerden de projeler üretmelerini istedi. Gül; “Eskiden bölgemizde beş belediyemiz ve GATAB varken biraz sıkıntılı dönemler yaşıyorduk ama artık tek belediyemiz var. Bununla birlikte sorunlara daha hızlı çözme ve çözüm üretme şansımız mevcut.

Tanıtımlarda bilindiği gibi maksimum bin adet KATALOG dağıtıla biliyor ve tanıtım yapabileceğimiz kişi sayısı sınırlı ama Kemerimiz yılda 1 milyon kişiyi ağırlıyor ve onlar için artık anlatabilecekleri yerler yapmamız şart ve bu konuda da birlik halinde hareket etmemiz gerekmektedir” dedi.

KÖSE “TURİZMCİ YA DA ESNAF, YA HEP BERABER İYİ YA DA HEP BERABER KÖTÜ OLACAK”

Kemer Kaymakamı Bayramali Köse ise; “ Kemer’de turizmin 12 ay olması gibi bir şansımız yok ama sezonu uzatma şansımız mevcut bunu değerlendirmemiz ve organizasyonlar eklemek zorundayız. Kemer’de otelci ya da esnaf diye bir şey olmamalı çünkü ya hep beraber iyi olacak ya da hep beraber kötü olacak sizleri birbirinizden ayırmak gibi bir şans yok.

Birliğimiz Kemer’e hayırlı olsun” dedi.

Konuşmalar ardından gerçekleşen Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) Başkanlık seçiminde tek liste ile giren Tayyar Gül yeniden başkan seçildi.

Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) yönetimi şu listeden oluştu;

Tayyar Gül, Mustafa Kılıç, Volkan Yorulmaz, Şener Gürler, Selçuk Akıltopu, Metin Peltek, Kasım Dinçer Sarıkaya, Tamer Dolunay, Yusuf Çelik, Ali Balaban, Kemal Devrim Doğan’dan oluştu.

TAYYAR GÜL “SORUNLAR DAHA HIZLI ÇÖZÜME KAVUŞACAK”

Seçim sonrası konuşan KETOB Başkanı Tayyar Gül; “Öncelikle bu yeni oluşum Kemer ve Ülke turizmine hayırlı olmasını diliyorum. Bu birleşim ile birlikte bölge yatırımcılarımızdan gelen talepleri daha iyi değerlendirebileceğiz. Bölgemizde ortaya çıkan sorunları bu güçlü birliğimiz ile daha hızlı çözüme kavuşturacağız.

Bu oluşumun sağlanmasındaki desteklerinden dolayı Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’e, ÇAMOB Başkanı ve YÖNETIM kurulu üyelerine, bu birliklerin birleşmesi için destek olan KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz’a ve Beldibi ve Göynük’te bulunan otel yöneticisi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 İlgili Fotoğraflar