ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(10-11-2016)
Turizm Destek Paketi Hakkında


 

 

Hükümetin açıkladığı turizm destek paketinin çok olumlu bir adım olduğunu belirtmeliyiz. Destek paketine onay veren başta Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, Kültür ve Turizm Bakanımız Ömer Çelik, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu. AKP Antalya Milletvekilimiz Sadık Badak ve emeği geçen bakanlık yetkililerimize Kemer turizmcileri  adına teşekkür ederim. Turizm sektörünün ortak hareketine yetkililerin duyarsız kalmaması sonucu ortaya çıkan bu tablo sevindiricidir.

 

Müjdesi verilen paketin, içeriğinin sektöre duyurulması ve anlatılması yaklaşan sezon öncesi azami önem arz etmektedir. Rusya hükümti ile yapıalcak, pasaportsuz turist girişine olanak sağlayacak bir uygulama turizmcinin , 2015 yılında cansuyu olacaktır.  Hükümetimiz turizmde yapmış olduğu desteği sadece acentalar düzeyinde sınırlı tutmamalıdır. Sektörde destekte açıklanan ülkelerden gelen misafirleri ağırlayan turizm bölgelerinde bulunan otellere de 2015 sezonu için destek sağlanmalı.Hükemet vergi, sgk ve benzeri uygulamalarda 2015 yılı için otelciye destek olmayı gündemine almalıdır.

 

Acentacısından , otelcisine, ürün tedarikçisinden, bankacılık sektörüne kadar herkesin aynı geminin içinde olduğu unutmamalı ve krizin yükünü paylaşmalıdır.

Özel sektör bankalarımız bugüne kadar otelcilik sektörüne destek oldular, biz bu desteği 2015 yılında da aynı samimiyetle görmek isteriz.

Geçmişten bugüne, birçok kriz görmüş olan turizm sektörü; inanıyorum ki, hükümetimizin zamanında alacağı önlemlerle , 2015ide en az zararla tamamlayacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 
İlgili Dökümanlar