ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(02-06-2015)
KETOB Başkanı Tayyar GÜL MITT 2015 Fuarını Değerlendirdi


 

 

2015 MITT Fuarı'nda EMITT 2015 'te organize ettiğimiz Kemer Kaymakamız Serdar CEVHEROĞLU,Kemer Belediye Başkanımız Mustafa GÜL, KETAV Başkanımız Volkan YORULMAZ ve KETOB Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte Rusya pazarından Kemer'e misafir getiren tur operatörlerinden PEGAS TOURİSTİK, INTOURIST, ANEX TOUR, BIBLIO GLOBUS, NATALIE TOUR, BRISCO TRAVEL 'in üst düzey yöneticileri ile görüşmelerde bulunduk. Bu görüşmelerde başta Kaymakamlığımızın ve Belediyemizin ortak çalışması sonucu hazırlanan Yürüyüş ve Bisiklet parkurları harita çalışması hakkında detaylı bilgilendirme yaparak Kemer paketine bu önemli çalışmayı entegre etmelerini ve misafirlerine ürünü tanıtmalarını istedik. Tüm acentaların ürüne ilgi alakası bizleri memnun etti. Bu ürünün Kemer'e sağlayacağı katkı gerçekten çok büyük. Yerli halktan, esnafa, otelciye bu ürünün tanıtımı için katkıda bulunmalıyız.


Diğer yandan acenta ziyaretlerimizde acenta üst düzey yöneticilerinin, 2015 sezonuna dair görüş ve düşüncelerini aldık. Tüm görüşmelerden çıkan sonucu bir cümleyle özetlemek gerekirse "Bugüne kadar sezon hakkında yazılıp çizilenler kadar vahim bir tablo olmadığını ancak rehavete kapılacak bir sezonunda bizleri beklemediğini" söyleyebilirim.


Bu krizden en fazla etkilenecek bölgenin avrupa olduğunu, en az etkilenecek 2 ülkeninde Türkiye ve Mısır olduğunu belirtmek yanlış olmaz. En az etkilenecek diyorum çünkü bir çok acenta 2014 yaz sezonunda Türkiye'ye  getirdikleri misafir sayısını 2015 yılı hedeflerinde yüzde 15-20 geriye çekmiş durumdalar. Bu önemli bilgi dikkate alınmalı.  Pazarı iyi analiz edip, gerçekci fiyat planlaması yapan işletmelerin bu krizden çok fazla etkilenmeyeceği görüşündeyim. Otelcilerimiz çok fazla paniğe kapılıp çok düşük fiyalar vererek sezonda misafir memnuniyetini olumsuz yönde etkileyecek bir anlayışa girmemeli. İşletmenin zarar etmeyeceği ve misafire her yıl sağlanan hizmet standardını bozmayacak fiyatlarla yola çıkılmalı. Aksi takdirde tüketicideki güven sarsılmasına bağlı olarak 2015 yılını takip eden diğer sezonlarda daha büyük sıkıntılar yaşayabiliriz.