ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(16-09-2015)
‘Önce Yaya Projesi’ unutulmamalı


17 Nisanda düzenlenen yaza merhaba şenlikleri ve “Önce Yaya” projesi ile ilgili olarak KETOB Başkanı Tayyar Gül değerlendirmelerde bulundu.

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Tayyar Gül, 4 yıldır düzenledikleri ve bu yılda Antalya Valiliği ile birlikte 17 Nisan Cuma günü organize ettikleri Yaza Merhaba Şenliklerinin amacına ve hedefine ulaştıklarını ve her yıl üzerine koyarak organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu yıl ki organizasyona otelcilerin dışında Kemer ‘de yaşayan yabancı komşularıyla destek verdiğini belirten KETOB Başkanı Tayyar Gül, onların da artık Kemer’in sakinlerinden olduklarını ve benzer organizasyonlarda haberdar edilmeli ve etkinliklere dahil edilmelerini söyledi.

 

“ÖNCE YAYA PROJESİ DEVAM ETTİRİLMELİ”

Gül yarıca; “Yaza Merhaba Şenliği başlangıcında düzenlenen kortej kapsamında geçtiğimiz yıllarda Kemer’de başlatılan ‘Önce Yaya’ projesinin sezon öncesi tekrar gündeme getirmek amacıyla Kemer Emniyet Müdürlüğü ve VELES ile işbirliği yaparak, kısa bir görsel şov organize ettik” dedi.

 

“YAYALARIN HAKLARINA HERKES UYMALI”

KETOB Başkanı Tayyar Gül, Kemer gibi bir turizm bölgesin de Önce Yaya’nın en üst düzey makamından başlayarak bölgenin tüm yaşayanlarının dikkat etmesi gereken çok önemli bir proje olduğunu söyledi. Düzenlenen şenliğin hemen ardından yaşadığı tatsız bir kazayı ve fotoğrafı da paylaştı. Fotoğrafta şehir için de yüksek hızla gelen aracın yaya geçidinden karşıya geçmekte olan bir kediye çarptı ve buna ciddi anlamda üzüldüğünü belirten Gül; “Yaya geçidinin amacını bizlerden çok daha iyi kavramış bir kedi maalesef bir insan tarafından ezilerek hayatını kaybediyor” dedi.

 

 “SİVİL TOPLUM  KONUDA HASSASİYET GÖSTERMELİ”

Bunun bir insanlık ayıbı olduğunun altını çizen KETOB Başkanı Gül;  “2015 yaz sezonu öncesi başta yerel yönetimimiz, Kemer İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Şoförler Odası, KESDER, Doğa Dostları Klubü, VELES, KEMİAD ve diğer kurum ve derneklerimizden önce yaya projesine hassasiyet göstermelerini talep etti. Gül, bunu başarabildiğimiz takdirde Kemer’in diğer turizm bölgelerine de örnek olacağının altını çizdi.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak Haber: Kemer Gözcü