ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(16-09-2015)
Bisikletçiler için gazozlar hazır


Geçtiğimiz yıl Türkiye’de MTB-Enduro sınıfında ilk defa gerçekleştirilen ve bisiklet çevrelerinde büyük yankı uyandıran Çamlıca Gazozuna Kapışalım Down-Olympos Yarışması’nın ikincisi bu yıl 23- 24 Mayıs tarihlerinde yine Tahtalı Dağı zirvesinden start

alacak. 

Bu yılın en büyük MTB Enduro organizasyonunun ikincisi Çamlıca ana sponsorluğunda ve Kemer Belediyesi’nin destekleri ile 23-24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. Olympos Teleferik'in katkıları ile 2.365 metrelik Tahtalı Dağı zirvesinden başlayacak olan yarış Bey Dağları’nın en güzel manzaralarının arasından akıp giden 27 kilometrelik bir iniş parkuru ile Kesmeboğaz Mevkiinde son bulacak. Dünyada popülaritesi hızla artan Enduro Bisiklet disiplininde ilk etkinlik geçen sene yapılmıştı.

Enduro, dağ bisikleti yarışlarının yeni nesil formu. Dağ bisikletine hâkim, bütün günü dağda bisikletle geçirebilen, teknik hakimiyeti ve genel dayanıklılığı ön plana çıkan tecrübeli sürücülerin yarıştığı bir organizasyon.

GAZOZUNA KAPIŞACAKLARIN SAYISI İKİ KATI ARTTI

Ön kayıt formuna “gazozunakapisalim.com” sayfasından ulaşılan yarışmaya şimdiden geçen seneki katılımın iki katı başvuru bulunuyor. Kayıtlar yarışma gününün bir hafta öncesine kadar devam edecek.  Şu ana kadar 70’in üzerinde bisikletçi kayıt yaptı.

ETAP 27 KİLOMETRE

Bu yıl hazırlıkları devam eden yarışma parkurunun geçen yıla oranla çok daha fazla iniş parkurlarından oluşması planlanıyor. Toplamda 27 km. uzunluğunda planlanan parkurun 14 kilometresi geçiş parkurları ve 13 kilometresi de enduro yarışma parkurları olarak belirlendi. Çamlıca Gazozuna Kapışalım Down-Olympos organizasyonuna bu yıl Kanyon Park arazisinde 19-24 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek olan Kemer Bisiklet Festivali de eşlik edecek.

Yıldız Holding İçecek Grubu Pazarlama Direktörü Ceyda Selahi, “Gazoz uzun yıllardır bizim kültürümüzde önemli bir yer tutuyor. “Gazozuna kapışalım” konsepti ise özellikle çocukluğumuza dair hepimizin aklında hoş anılar canlandıran ve aşina olduğumuz keyifli bir yarışma şekli. Çamlıca olarak biz de, bu konsepti modern ve farklı bir formatta ele alıyoruz. Bu organizasyonu desteklemekten, böyle bir heyecanı yaşamaktan da mutluyuz” şeklinde konuştu.

ENDURO DAĞ BİSİKLETİ NEDİR?

 

Enduro, dağ bisikleti yarışlarının yeni nesil formudur. Dağ bisikletine hâkim, bütün günü dağda bisikletle geçiren, teknik hâkimiyeti ve genel dayanıklılığı ön plana çıkan tecrübeli sürücülere hitap eder. Enduro Dünya Serisi - EWS şu anda bu disiplinin en büyük ve resmi organizasyonlarını yapan oluşumdur.