ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(16-09-2015)
Dünya rekoru için 120 metreye Dalacak


Serbest dalış rekortmeni milli sporcu Cenk Devrim Ulusoy, Kemer’de 20 Haziran Cumartesi günü 120 metre derinliğe dalarak daha önce kendisine ait olan 81 metrelik dünya rekorunu kırmayı deneyecek. 

Kemer’de daha önce kendisine ait olan 81 metrelik serbest dalış dünya rekorunu 120 metre ile geçmeye hazırlanan Cenk Devrim Ulusoy, 120 metre derinliğe önce asansör ile inerek, paletsiz olarak geri çıkacak olan sporcunun, kariyeri boyunca 40'ın üzerinde Türkiye, 11 resmi dünya ve 2 resmi Avrupa rekoru kırdı. Bunun yanı sıra 2 dünya, 1 Avrupa şampiyonluğu, 1 dünya ikinciliği ile çok sayıda Türkiye şampiyonluğu elde etti. Kemer Marina'da bulunan Qualista Restoran'da düzenlenen basın toplantısında, rekor denemesinin tanıtımı yapıldı.

Toplantıya Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel, Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) Başkanı Tayyar Gül, Kemer Su Sporları Derneği Başkanı Ali Şentürk, Kemer Türkiz Gruptan Metin Bakkal, sponsor firma Dizayn Grup Türkiye Satış Direktörü Arif Şener Atalay, Kemer Anadolu Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ferim Ertan katıldı.

Toplantıda ilk olarak açıklama yapan Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel; “Kemer Belediyesi olarak belediye başkanımızın önderliğinde bu tür uluslararası platformlarda ülkemizi başarı ile temsil etmiş spor ve spor organizasyonlarında destek olma politikasını benimsemiş durumdayız. Burada sadece hak ettikleri sporcularımıza destek vermekle kalmayıp, bölgemizin de turizm bölgesi olmasından yola çıkarak bölgemizin de uluslar arası alanda tanıtılmasını amaçlıyoruz.  Şahsım ve belediye başkanım adına bu rekor denemesinde Cenk Devrim Ulusoy’a başarılar diliyorum. Kazasız, belasız bir dalış diliyorum. Kendisini de tebrik ederim” dedi.

GÜL: ‘DALIŞ TURİZMİNE DİKKAT ÇEKECEK BİR REKOR DENEMESİ’ 

Devrim Cenk Ulusoy ve ekibinin Şubat ayında KETOB’u ziyarete gelerek 20 Haziran tarihinde yapacakları dalış etkinliği ile ilgili projelerini aktardıklarını belirten Kemer Turistik Otelciler (KETOB) Başkanı Tayyar Gül; “Dünya Rekoru denemesi ile ilgili bize bu projeyi aktardıklarında gerçekten çok heyecanlandık. Bu organizasyonun bölgemizde yapılacak olmasında çok memnun kaldık. Akabinde KETOB olarak toplantımızı gerçekleştirdik ve sporcumuza bölge yapacağı organizasyona destek olmaya kararı aldık. Yaklaşık Şubat ayından beri kendisine bir fiil destek olmaktayız. Biz Kemer Belediyesi, Kemer Tanıtım Vakfı ve Kemer Turistik Otelciler Birliği olarak Kemer bölgesinde turizmi çeşitlendirmek ve bunun akabinde sezonu uzatmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu etkinliğimiz de Kemer bölgesindeki dalış turizmine dikkat çekecek bir etkinliktir. Ben buradan bu etkinliği destek olan başta Kemer Belediyesi, KESUD, Konaklama desteği veren üye otellerimiz ve değerli sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. 20 Haziran’da Dünya Rekoru denemesinde Cenk Devrim Ulusoy’a başarılar diliyorum. Kendisine inanıyoruz” diye konştu.

ULUSOY: ‘KEMER’DE MÜTHİŞ BİR REKORA İMZA ATACAĞIZ’

Serbest Dalışta Dünya Rekortmeni Cenk Devrim Ulusoy; “Yaklaşık 36 yıldır sporun içerisindeyim. Sayısız Türkiye rekoru ve şampiyonluklar aldım yüzme branşında. Daha sonrada serbest dalışa geçtim. 10 yıllık kariyerimin içerisinde 11 Dünya Rekoru, 2 Dünya Şampiyonluğu, 2 Avrupa Rekoru, 1 Avrupa Şampiyonluğu kattım. Türkiye rekorları ve Türkiye Şampiyonluklarım oldu. Ama beni en heyecanlandıran ve gerçekten evim gibi hissettiren Kemer’de müthiş bir rekora imza atacağız hep beraber. Bu tarz şeyler tabi ki sponsorsuz maalesef olmuyor. Bakıldığı zaman 4 dakikalık nefes tutma gibi gözüküyor veya bir derine dalmak gibi gözüküyor ama inanın bana başınızı bir kovaya sokup da nefes tutmaya benzemiyor bu. Çok ciddi arkada bir bütçe ve çok ciddi bir çalışma gerektiriyor. Benim en üzüleceğim şudur, sponsor olmazsa ben sevdiğim işi yapamam ve benim sevdiğim iş bu derinliklerde yatıyor. Bu nedenle başta Kemer Belediye Başkanıma, KETOB Başkanıma ve diğer bütün sponsorlarıma sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

‘12’İNCİ DÜNYA REKORUNU KEMER’DE KAZANACAĞIZ’

 

Daha önce rekoru 146 metreye çıkarmak için hazırlıklara başladıklarını anlatan Ulusoy, "Fakat 146 palet ile inişti ve makine ile tek nefeste inerek, palet ile çıkacaktık. Fakat asansör sisteminin palete uygun olmadığından dolayı ‘biz daha zoru yapalım’ dedik. ‘O zaman asansör sistemi ile inip, kendi gücümüz ile çıkalım’ dedik. Bunun rekorunu da 6 yıl önce ben 81 metre ile Dünyada başlatmıştım. Bunu da 120 metreye çıkartmaya hedef aldık. Çok ciddi bir değişim olacak. 120 metre için şunu diyebilirim, 40 katlı bir bina diyebiliriz. Ayrıca da santimetre kareye de 13 kilogramlık basınç demek oluyor. Bunu ekip olarak rahat başarabileceğimize inanıyorum. Böyle bir fizyolojiye sahibiz. İlahi adalet diyoruz ve inşallah bu işi de yapacağız. 12’inci Dünya Rekorunu da sağlam bir şekilde hep beraber el atacağız” diye konuştu.

'SUDAN KORKARDIM'

Rekor denemesini Kemer Marina'dan yaklaşık 4 mil açıkta gerçekleştireceğini vurgulayan Ulusoy, şöyle dedi:

“Orada 143 metrelik bir yer var. Oraya gün içerisinde 1,5 tonluk bir tonaz atılacak ve teknemiz oraya bordalayıp orada antrenmanlarımızı yapacağız ve rekor denememizi de orada icra edeceğiz. Aslında inanmayacaksınız ama ben normalde ciddi sudan korkan bir insandım Serbest Dalışa başlamadan evvel. Bundan yaklaşık 10 yıl evvel ayaklarımı bile suya sokamayan bir insandım. Yaptığım işin Serbest Dalış olduğunu ilk Türkiye Şampiyonasında kırdığım Türkiye rekoru ile anladım. Şu anda Kemer’de yapacağımız Dünya Rekoru gerçekten uluslar arası anlamda çok ciddi ses getirebilecek bir dünya rekoru. Türkiye’nin üç tarafı denizler ile çevirili ve suyun altında çok inanılmaz ses getirecek bir dünya rekoru. Ve bunu başaracağız kısmetse 20 Haziran’da saat 10:00’da.”