ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(16-09-2015)
Rus Zafer Bayramı Kemer’de kutlandı


 

Kemer Belediyesi tarafından organize edilen, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ile VELES Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği'nin desteğiyle düzenlenen Rus Zafer Bayramı etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı. Organizasyonda sahne alan ünlü sanatçı Vera Brezhneva’ya ilgi çok yüksek oldu. Yaklaşık 10 bin kişinin üzerinde izleyicinin katıldığı konser izdihama neden oldu. 

 

Kemer Belediyesi tarafından organize edilen, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ile VELES Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği'nin desteğiyle düzenlenen Rus Zafer Bayramı etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı. Kemer'de yerleşik yaşayanlarla tatil için Antalya'ya gelen binlerce turist etkinliklere katıldı.  Kutlamalar kapsamında VELES Derneği öğrencilerinin yaptığı dans ve şarkı gösterileri sunulurken, 'Savaşa Hayır' resim sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Kutlamalar kapsamında KETOB üyesi otellerin Atatürk Caddesi üzerinde kurduğu stantlarda yemek ve içecek ikramında bulunuldu. Özellikle Crystal Otelleri personeli ve Genel Müdürü Ali Osman İlhan, Rus kostümleri giyerek alana gelen turistlere ve Türk misafirlere Rus mutfağından yemek ikramında bulundular. Törene, Kemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yasin Berçin, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, MHP Antalya Milletvekili Adayı Neşe Gül, Emniyet Müdürü Muhittin Ergen, Belediye Başkan Yardımcıları, Kemal Yüksel ve Semih Top, KETOB Başkanı Tayyar Gül, Kemer Tekirova Spor Kulüp Başkanı İsmail Selami Minta, turizmciler ve çok sayıda Rus vatandaşı katıldı. 

"ACINIZA SEVİNCİNİZE ORTAK OLACAĞIZ"

Organizasyonun başında açılış konuşmasını yapan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül; “Öncelikle hem yerleşik olarak Kemer’de yaşayan hem de buraya tatil için gelen tüm Rusların Zafer Bayramını kutluyorum. Kemer’de Rus Turistlerle 21 yıldır artık bir aile haline geldik. Biz birbirimize bu kadar yaklaştıkça ve kaynaştıkça, herkesin özel günleri, inanç günleri veyahut milli duyguları ön planı çıkıyor. Onun için biz artık sizlerin bu özel günlerinizi birlikte kutlayıp sizlerin acınıza ve sizlerin sevinicinize ortak olacağız. Bu özel gününüzü sizinle birlikte kutlarken inşallah bir daha böyle bir acı yaşanmamasını temenni ediyorum ve gelecek sene 9 Mayıs’ta buluşmak üzere hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum” dedi.

"20 MİLYON RUSUN ACISINI HİSSEDİYORUZ"

2 milyon Rus vatandaşını Kemer’de ağırlıyoruz ve binlerce Rus vatandaşı Kemer’de yaşıyor diyerek sözlerine başlayan Kemer Kaymakam Vekili Halil Serdar Cevheroğlu da; Onların acıları acılarımız onların sevinçleri sevinçlerimizdir. 9 Mayıs’ta demokrasi güçlere karşı Rusların kazandığı zaferi onlarla beraber Kemer’de kutluyorum. Bir ekmek uğuruna canını veren ve ölen 20 milyon Rus’un acısını içimizde hissediyoruz. Ümit ediyorum ki dünyada bir daha böyle savaşlar olmaz ve bu kadar insan ölmez ve herkes kardeşçe ve barış içerisinde yaşar. Rus vatandaşlarımızı her zaman Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Rus Türk dostluğunu sonsuza kadar devam etmesini istiyoruz” diye konuştu.

“KUTLAMALAR SADECE RUSYA İLE SINIRLI KALMAMALI”

Yapılan kutlamaların destekçisi olan KETOB Başkanı Tayyar Gül ise yaptığı açıklamada; “Ruslar için önemli bir günü Kemer’de kutlamak bizler için önemli çünkü bölgemiz ağırlıklı olarak yaz sezonunda Rus turistleri ağırlamakta ve onların bu özel gününe ortak olmamız çok önemli bu nedenle özellikle Kemer Belediyesi’ne ve VELES derneğimize teşekkür ediyorum. Fakat organizasyonlarımız sadece Rusların özel günü ile sınırlı kalmayarak bölgemize gelen Norveçlilerin, Almanların ve bunun gibi ülkelerinde özel günlerini beraber kutlamayı istiyoruz” dedi.

 

Kutlamaların akşam bölümünde şarkıcı Vera Brezhneva sahneye çıktı. Konseri izlemeye gelen binlerce Rus, alanı doldurdu. Yaklaşık 1 saat süren konserde Vera Brezhneva, sahneden inerek hayranlarıyla fotoğraf çektirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Haber Kaynak:Kemer Gözcü