ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(01-12-2015)
KETOB' dan Beldibi Otelcileri ile Toplantı


Kemer Turistik Otelciler Birliği(KETOB)olarak, NIRVANA LAGOON VILLAS SUITES' de düzenlediğimiz toplantıya Kemer Belediye Başkanımız Mustafa Gül , TÜROFED Başkanı Osman Ayık ve KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz’ ın katılımlarıyla Beldibi bölgesi otel yöneticilerinin bölge turizminde yaşadığı sorunlar ve önerileri toplantı gündeminde yer aldı.

 

 KETOB Başkanı Tayyar Gül bölge birliklerinin tek çatı altında toplanmasının ardından yönetim kurullarında aldıkları kararla birlikte tüm beldelerde otel yöneticilerinin bölgelerinde yaşadığı ya da yaşayabileceği sorunlar veya bölge turizminin gelişimi adına sunacağı önerileri dinlemek amacıyla  toplantı organize etmeye başladıklarını belirterek, bu toplantının ilkini Çamyuva bölgesi otelcileri ile bir ay önce gerçekleştirdiklerini, bugün Beldibi otelcilerinin taleplerini dinlemek, yöneticilere KETOB’un faaliyetleri hakkında bilgi vermek amacıyla toplandıklarını belirterek toplantının çok verimli geçtiğini, taleplerin dinlendiğini ve KETOB olarak konuların tek tek takip edileceğini söyledi.

 

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün toplantıya katılmasının önemine değinen Ketob Başkanı Gül, yerel yönetim ile bölge STK’larının her zaman güçlü iletişim halinde olması gerektiğini belirterek, bu konuda her zaman destek olan Kemer Belediye Başkanı Gül’e ve toplantıya eşlik eden Türofed Başkanı Osman Ayık’a teşekkür etti.

 

Türkiye Otelciler Federasyonu(TUROFED) Başkanı Osman AYIK, turizm sektöründe 2015'in sonunda beklenen yaklaşık 5 milyar dolarlık kaybın ancak kamu ve özel sektör işbirliği ile telafi edilebileceğini,

 

 Türkiye nin yakın coğrafyasında yaşanan olayların ve Rusya’da ki ekonomik krizin tüm dünyayı, tüm bu olguların da insanların seyahat dürtüsünü etkilediğini , "Başta Rusya Federasyonu olmak üzere Türkiye de birçok pazarda ciddi kayıplar yaşamaya başladı. Sadece Rusya ‘dan yüzde 30 civarında kaybımız var. Tek sevineceğimiz pazar Almanya. Almanya’dan gelen ziyaretçilerimizde bir kayıp yok ancak diğer tüm pazarda bir kayıp yaşıyoruz. Sayısal kayıplar beraberinde fiyat istikrarsızlıklarını getiriyor. Çok ciddi gelir kayıpları söz konusu olmaya başladı. Bu rakamın yıl sonunda ortalama “5 milyar dolar rakamına ulaşması öngörülüyor" diye belitti. Kriz de konaklama sektörünün yalnız bırakıldığını sözlerine ekledi.

 

Kemer Belediye Başkanı Mustafa GÜL, KETOB ve KETAV Başkanları ile yurtiçi ve yurtdışı fuarlarda Kemer’e misafir getiren Acenta sahiplerini standlar da ziyaret ederek, Kemer ile ilgili Kemer’de tatil yapmış acenta  misafirlerinin varsa şikayetlerini öğrenmeye özen gösterip bunları gidermek için çalışmalar yaptıklarını, aynı zamanda fuarda acentalara yürüyüş parkurları hakkında tanıtım ve bilgilendirme yaptıklarını aktardı. Geçtiğimiz yıllar da yaklaşık 17 fuara katılım sağlandığını söyleyen GÜL, Bu yılda Fuarlarda daha da ön plana çıkacaklarını belirtti. Önümüzdeki yıllarda da Kemer’de Rus Zafer Bayramı, Norveçlilerin Bağımsızlık günü ve benzeri etkinliklerin kutlanacağını otelciler ile  paylaştı. Beldibi bölgesinde ki imarsız yapılaşmanın olduğu bölgeler de düzenlemeler yapıldığını ve yollarda da düzenlemeler yapılacağını, bu düzenlemelerin ardından Beldibi bölgesinin daha huzurlu ve hakettiği görünümü kazanacağını belirtti ve toplantıyı organize eden KETOB Yönetim Kuruluna teşekkür etti.