ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(10-11-2016)
Turizmciler, Kemer’in geleceği için toplandı


 

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde bulunan turizmciler 2016 yaz sezonu öncesi bir araya gelerek neler yapılması gerektiğini konuştular.

 

Kemer İlçe merkezinde bulunan Grand Haber Otel’de bir araya gelen Kemer’in turizmcileri profesyonel destek ile 2016 sezonunda hangi ülkelerde ne gibi tanıtım çalışmaları yapılması gerektiği, acentelere yapılacak olan bonus çalışmasını değerlendirdiler. 

 

Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) tarafından organize edilen toplantıya Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, TÜROFED Başkanı Osman Ayık, KETOB Başkanı Tayyar Gül ve KETAV Başkanı Volkan Yorulmaz konuşmacı olarak katılırken, Türkiye-Rusya arasında yaşanan gerginlik nedeniyle alınacak acil önlem planları ve Kemer’in bölgedeki payını yükseltmeye yönelik çalışmalarla ilgili olarak Yediiletişim firmasından Haluk Özsevim’in Kemer İlçesi için hazırlamış olduğu sunumu dinlediler.

 

 

 

Yapılan sunumlar sonrası Kemer’in turizmcileri ortak bir noktada buluşarak Avrupa’da yapılacak olan tanıtım atağını toplu olarak Kemer destinasyonu üzerinden yapılmasına karar verdiler.

 

Son olarak KETOB, KETAV ve Kemer Belediyesi’nin ortaklaşa olarak 2016 yılının Ocak ve Haziran ayları arasında bölgeye turist getirecek olan özellikle doğu ve batı Avrupa acentelerına bonus verme konusunda fikir birliğine varıldı.

 

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, bölgede bulunan turizmciler ve Belediye’nin artık tam anlamıyla ortaklaşa hareket etmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Kemer’in tek çatı altından tanıtılacak olmasının büyük bir güç sağlayacağı ve bu güç ile 2016 yaz sezonunu en az zararla kapacaklarından emin olduğunu altını çizidi ve katılımcılara teşekkür etti.

 

TÜROFED Başkanı Osman Ayık ise bir gün önce banka temsilcileri ile yaptıkları toplantı ve alınan kararlar ile ilgili bilgiler veridi. Ayık, ayrıca yaptığı açıklamada;

 

“Biliyorsunuz zor bir dönem ve süreçten geçiyoruz. Siyasi otorite nezdinde, sektör için neler yapılabilir konusunda çok farklı görüşmeler yapıyoruz. Sayın Bakan bir iki tane hızlı bir şekilde yapacakları ile ilgili olarak açıklamalar yaptı. İşte bunlardan bir tanesi charterlara uçak başına destekler var. Onun tebliği bugün yarın çıkacak bildiğim kadarıyla. Bir de Kredi Garanti Fonu’nun yurtdışında ve yurt içinde faaliyet gösteren seyahat acentesi, tur operatörlerine özel kaynaklarla yapacakları kredi destekleri var bununla ilgili bir açıklama yapıldı. SGK primlerinde sektöre yönelik bir takım iyileştirmeler ve teşvikler olacak, bununla ilgili olarak bir açıklama önümüzdeki günlerde bekliyoruz, gelecek muhtemelen. Bakan bey bu konuda söz verdi. Ayrıca bizim sektörümüz ile ilgili birkaç tane önemli kararda açıklayacaklar” dedi.

 

 

 

Toplantının ardından açıklama yapan ve toplantıyı değerlendiren Kemer Turistik Otelciler Birliği Başkanı Tayyar Gül; 

 

“Bugün Kemer Belediyesi, Kemer Tanıtım Vakfı ve Kemer Otelciler Birliği olarak bir toplantı organize ettik. Bu toplantının davetlileri Kemer’de bulunan Otelci arkadaşlarımızdı, yatırımcı arkadaşlarımızdı. Kemer’in 2016 sezonuna hızlı bir şekilde hazırlanabilmesi adına alınması gereken önlemler ve uygulamalar konusunda kendileriyle görüşlerimizi paylaştık. 

 

Bu görüşleri kısaca anlatmak gerekirse, bunlardan birincisi Kemer’in daha önce popüler olduğu Avrupa pazarında, doğu ve batı Avrupa pazarında tekrar imajını geri kazanmak adına atılması gereken tanıtım faaliyetlerinin detayları hakkında ve bütçeleri hakkında katılımcı arkadaşlarımıza bilgilendirmeler yaptık. 

 

Aynı zamanda Kemer bölgesinin özellikle 2016 sezonunda çok daha hızlı bir geri dönüş sağlayacağına inandığımız, özellikle yine Avrupa pazarı acentelerine sağlayacakları turist başına bonus kampanyasıyla ilgili de arkadaşlarımızla görüşlerimizi paylaştık ve iki konula ilgili de tam destek aldık. 

 

Buradan Kemer’in 2016 yılı ve sonrasıyla ilgili daha da güzel günler geçireceğimize inanıyorum. Çok verimli bir toplantı oldu. İnşallah çok daha güzel günler Kemer’i bekliyor olacak” dedi.

 

  

 

 

 

HABER KAYNAK:(KETOB Basın Servisi)