ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(10-11-2016)
Kemer'deki Türk- Rus Dostluk Buluşması'nda çocuklardan zeytin dalı


 

Türkiye'de faaliyet gösteren Rus derneklerinin temsilcileri, kent protokolü ve turizmciler Kemer İlçesi'nde 'Türk- Rus Dostluk Buluşması' kapsamında bir araya geldi. Etkinliğe katılanlara çocuklar zeytin dalı verdi.

 

Türkiye'deki Rusya Yurttaşları Dernekleri Koordinasyon Konseyi (TRYDKK), Kemer Belediyesi ve Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) tarafından organize edilen 'Türk- Rus Dostluk Buluşması', Kemer'deki Grand Haber Otel'de yapıldı. Etkinliğe, Antalya Valisi Muammer Türker, Rusya Antalya Konsolosu Şivanov Aleksey Vladimiroviç, Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Kemer Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Gül, KETOB Başkanı Tayyar Gül, TRYDKK Başkanı Nadejda Pelit, ilçe protokolü, turizmciler ve işadamları katıldı.

 

 

 

'KRİZ DİPLOMATİK ÇÖZÜME KAVUŞTURULMALI'

 

Etkinlik merkezi Kemer'de bulunan VELES Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği öğrencileri tarafından okunan barış şiiri ile başladı. Etkinlikte konuşan Antalya Valisi Muammer Türker, kentte yaklaşık 80 bin yabancı uyruklu vatandaşın yaşadığını söyledi. Bunların 11 binini Rusların oluşturduğunu kaydeden Vali Türker, "Bugün turizmi, tarımı, ekonomik ilişkileri bir yana bırakıp, insani düzlemde bulaşacağımız bir gün. Şu anda Türkiye ile Rusya arasında bir kriz yaşanıyor. Bu kriz diplomatik ve askeri bir düzlemde ortaya çıkmıştır. Bu krizin diplomatik şekilde çözüme kavuşturulması gerekmektedir" diye konuştu.

 

'İNSANİ DÜZLEMDE BİR ŞEY SÖYLEMEMİZ GEREK'

 

Bugünkü buluşmanın etle tırnak misalini ortaya koyan güzel bir örnek olduğunu anlatan Vali Türker, "Kriz kısa vadede çözülecekse bu tür buluşmaların ve etkinliklerin büyük rolü olacağını düşünüyorum. Bir çözüm olacaksa burada yaşayan herkesin insani düzlemde bir şey söylememiz gerekiyor. Bu etkinlik olayın insani boyutlarını ortaya koymuştur" dedi.

 

 

“KEMER’DE RUS TURİSTLER HERZAMAN KENDİLERİNİ GÜVENDE HİSSEDECEKLER”

 

Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan ise yaptığı konuşmasında Antalya’ya gelecek olan Rus vatandaşların eskisi gibi sıcakkanlı karşılanacaklarını ve Kemer’de idari makamlar olarak Rus misafirler için ellerinden geleni yapacaklarının altını çizdi.

 

 

'HALK DİPLOMASİSİ ÖNE ÇIKMALI'

 

Rusya Antalya Konsolosu Şivanov Aleksey Vladimiroviç de gerçek diplomasinin Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilerin gölgesinde kaldığını belirtirken, bugünlerde öne çıkması gerekenin halk diplomasisi olduğuna, bunun da iki ülke vatandaşlarının bir araya gelerek sohbet ve fikir beyan etmeleri olduğunu vurguladı.

 

 

“SONSUZA KADAR DOSTUZ”

 

KETOB Başkanı Tayyar Gül, Antalya’ya geçen yıl 2 milyon 850 bin Rus turist geldiğini ve bunların 1 milyon 100 bini ise Kemer’i tercih ettiğini belirterek, 2016 yılı ve sonrasında da Rus misafirleri Kemer’e beklediklerini söyledi. Tayyar Gül ayrıca konuşması sırasında da sahneye Rusça ve Türkçe “Sonsuza Kadar” yazılı Rus ve Türk bayraklarının bulunduğu afişi getirtmesi dolayısıyla salonda bulunanlardan büyük alkış topladı ve bu çalışmayı tüm Türk ve Rus vatandaşlarının sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmasını rica etti.

  

 

“BİZLER DOSTLUK KÖPRÜSÜ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ”

 

TRYDKK Başkanı Nadejda Pelit ise Rusya ve Türkiye arasında bir dostluk köprüsü olduğunu ve bu köprünün ayaklarından birinin yaşanan uçak olayıyla birlikte yıkıldığını söyledi. Pelit, "Burada buluşup 'inşaattan sorumlu' (siyasileri kastederek) olanlara iletmek istediğimiz bir mesaj var; dostluk köprümüzü korumak için bizler elimizden geleni yapıyoruz. Artık tek umudumuz sizlersiniz" diye konuştu.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber Kaynak: Ketob Basın Servisi