ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(10-11-2016)
Mutfak Sanatları Meslek Yüksek Okulu açıldı


 

 

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksek Okulu, düzenlenen törenle Antalya'nın Kemer ilçesinde açıldı. 

 

İki sınıfının yapımını, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeler Birliği (KETOB)’un üstlendiği Kemer İlçesi Göynük Mahallesi’nde bulunan Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Göynük Mutfak Sanatları Meslek Yüksek Okulu’nun açılışı yapıldı.

 Okulu’nun açılış törenine, Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Kumluca Kaymakamı Polat Kara, Kemer Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yasin Berçin, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer Belediye Başkan Vekili Recep Yılmaz, AÜ Vekil Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, KETOB Başkan Vekili Şener Gürler, Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Akıltopu, Yakup Çekmen, Yusuf Çelik ile muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

 

 

Okulun açılış töreninde konuşan AÜ Vekil Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, mutfak sanatlarının dinamik ve gelişen bir bölüm olduğunu belirterek, birçok üniversitenin bu bölümü kendi bünyesinde oluşturduğunu söyledi.

 

Okulu çok beğendiğini ifade eden Ünal, "Göyük Mutfak Sanatları Meslek Yüksek Okulu, meslek yüksek okulu düzeyinde Türkiye'de bir ilk. Bu durum bize mutluluk veriyor. Otelcilik, lokanta ve ikram hizmetleri bölümünden aşçılık programı faaliyete geçmiş durumda. Üniversiteler bilindiği gibi ,araştırma yapan, bilgi üreten ve bilgiyi topluma sunan, projeler üreten, teknolojiye yardım eden kuruluşlardır. Ancak üniversitelerin diğer önemli özelliği de, topluma nitelikli insan kazandırmalarıdır. İşte bu okul onlardan birisidir" diye konuştu.

 

Ünal, aşçılık alanında eğitimli iş gücüne büyük bir ihtiyacın olduğuna dikkat çekerek, "Bulunduğumuz bölge itibariyle bu ihtiyaç büyük. Turistik bir bölgede yaşıyoruz. Buradan mezun olan öğrencilerin, sadece aşçılıkla kalmayıp, gastronomi alanında ve ulusal gastronomi mirasımızın korunması, yurt dışına tanıtılması gibi alanlarda da çalışabileceklerini düşünüyoruz. Aşçılık alanında yüksek öğretim düzeyinde ön lisans verecek olan bu okul turizm yeme ve içme sektörlerinde istihdam ihtiyacının karşılanması özel bir önem arz etmektedir. Zaten bu bölgede kurulması bunun bir göstergesi" dedi.

 

Açılış konuşmasının ardından okulun yapımında emeği Göynük eski Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Kemer Belediye Başkan Vekili Recep Yılmaz, KETOB Başkan Vekili Şener Gürler, Karmir Otel Genel Müdürü Yusuf Çelik ve AÜ Kalkındırma ve Geliştirme Derneği’ne, Vekil Rektör Ünal tarafından çiçek verildi. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ise okulu gezen katılımcılar, öğrencilerin hazırladıkları yiyecekleri tattı.

 

 

 

 

 

Haber Kaynak: KETOB Basın Servisi