ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(10-11-2016)
Avrupalı yazarlar Antalya turunda


 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen, Avrupalı spor ve turizm yazarlarının katıldığı gezi programının bir ayağı da Antalya’nın Kemer İlçesi’nde KETOB' un ve Kemer Belediyesi'nin ev sahipliğinde yapıldı.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen ve İspanya, Finlandiya, İtalya, İsviçre, Fransa, Polonya, İngiltere’den toplam 9 yabancı spor ve turizm yazarının katıldığı gezi programı devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü yetkilileri düzenlenen etkinliğin amacının, Antalya’nın spor alanlarının tanıtımını sağlamak ve Antalya’nın yurt dışında spor turizmi potansiyelini artırmak olduğunu belirtti. Etkinlikte yazarlar, Antalya’daki spor alanları, tarihi ören yerleri, bisiklet yolları, trekking alanları, golf sahalarını geziyor.

 

 

 

Antalya’daki spor alanları hakkında bilgi alan yazarlar, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmecileri Birliği (KETOB)’un ev sahipliğinde Kemer’de dalış merkezleri, tarihi ören yerleri ve trekking alanlarını gezerek bilgi aldı. Gruba, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü’nden görevli İrem Aktaş ve KETOB Yönetim Kurulu üyeleri de eşlik etti. Dalış turu için Kemer G Marina’ya gelen yazarları, Marina Genel Müdürü Levent Tokaç karşılarken, konuklara marina hakkında bilgiler verdi.

 

 

Organizasyon sonrası düzenlenen yemek programının ardından açıklama yapan ve Türkiye’ye ilk defa gelen 22 yaşındaki İngiliz spor yazarı Chris Wheatley; 

“Antalya’ya biraz gecikmeli geldim. Ama gözlemlediğim kadarıyla çok memnun kaldım ve sıcakkanlı insanlarla bir araya geldiğim için mutluyum. Programımız içerisinde gördüğüm yerlerle ilgili olarak döndüğümde arkadaşlarıma ve çevreme detaylı bilgi vererek yönlendirme yapacağım. “

 

 

32 yaşındaki Fransız spor yazarı Gilles Galleron; 

“Türkiye’ye ilk defa geliyorum ve burada olmaktan dolayı da çok mutluyum. Çok sıcak kanlı insanlar var. Antalya’da özellikle güneşli gün sayısının fazla olması çok büyük artı ve değer katıyor buraya. Sadece deniz, kum ve güneşten ziyade Antalya’nın spora yönelmiş olması ayrıca bir özellik. Golf sahalarını gezdik ve gördüğüm kadarıyla gayet donanımlı sahalar ve iyi eğitimciler mevcut. Bu anlamda da hizmetler çok kaliteli. Futbol sahalarını gezdiğimiz Belek bölgesi de bu konuda çok başarılı. Bakanlığın bu tarz bir organizasyon yapması ile benim buraya gelmem ayrıca benim için çok önemli. Eminin Fransa’daki blog yazarları bu alanda çok daha fazla araştırma yapıp onlara sunma şansı elde ettiğim için onlarda bu konularda bilgi edinme ve araştırma şansı elde edecekler. “

Paris, Ankara ve İstanbul’da yaşanan terörist saldırılar ile ilgili olarak da konuşan Fransız spor yazarı Galleron; “Bu olaylar Dünya’nın her yerinde olabilir. Ama bu olaylar insanların ziyaret etme isteğini engelleyemez. Ama olan olaylardan sonra Fransa ülke olarak güvenlik çemberi içerisine alındı ve bu konu bizim için çok önemliydi. Bununla birlikte gelen insanlarda kendilerini güvende hissettiler. Başta bizde de turizm de bir düşüş oldu. Fakat şu anda normal rakamları yakalamış bulunuyoruz. 

Ben Türkiye’ye davet edildiğimde tamamen bu yaşanan olaylar ile ilgili olarak ön yargılara düşmeden kabul ettim ve geldim. Yani ben televizyonun ya da gazetelerin ne söylediğini çok dikkate almadım. Çünkü eminin Türkiye de güvenlik anlamında çok çabalar sarf ediyor. Buna da inandığım için kendimi güvende hissederek geldim. İyi ki de gelmişim. Geldiğimde buradaki insanları da gördüm ve buradaki ortama da bire bir şahit olduğumda güvende olduğumu da kesinlikle söyleye bilirim.” 

 

 

Programa katılanlar dalış teknesi ile yaptıkları turun ardından Likya yolu ve Tahtalı Dağı’nın zirvesini ziyaret ettiler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen program 6 Mart Pazar günü son bulacak.