ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(10-11-2016)
Kemer'de Rusça imla etkinliği


 

 

 

2004 yılında Rusya'da Novosibirsk Üniversitesi'nde Rus diline ilgi çekmek ve halkın okuma- yazma oranını arttırmak için düzenlenen Uluslararası İmla Etkinliği, Kemer'de yapıldı. VELES Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği'nin Kemer Belediyesi ve KETOB'un desteğiyle Grand Haber Otel'de düzenlediği etkinliğe Rus uyruklu 200 kişi katıldı. Rus aktris Yana Poplavskaya'nın yazılacak metni okuduğu etkinliğe katılanlar, Rusça hatasız metin yazabilmek için yarıştı.

 

 

 

 

VELES Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nadezhda Pelit, "İlk defa bu etkinlik 2004'te Novosibirsk Devlet Üniversitesi'nde düzenlenmiştir. Geçen sene İstanbul, Ankara ve Antalya'da düzenlendi. Bu sene ise Kemer ve İzmir'de düzenleniyor. Yaklaşık 200 kişi katıldı, güzel ve hatasız metin yazabilmek için  Çok önemli bir organizasyon. Organizasyon sonunda jürimizin seçeceği kişiye otelde tatil hediye edeceğiz" diye konuştu.

 

 KETOB Başkan Vekili Şener Gürler yaptığı açıklamada, Ketob olarak son zamanlarda zarar gören Türk-Rus dostluğunun tekrar eski günlere dönebilmesi için geçtiğimiz aylarda Türk-Rus dostluk buluşmasına katkı sağlayan birliğimiz, bu etkinliklerden bir yenisine daha destek oluyor,  , bu krizi iki ülkenin sağ duyulu insanlarının çözeceğine inanıyoruz" dedi.