ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(20-02-2017)
Günübirlik Evlerde Kimlik Bildirimi Zorunlu Hale Getirildi


 

 

Turizm sektörünün tartışma konusu olan günübirlik evler, Resmi Gazete'de yayınlanan 678 sayılı Kanun hükmündeki kararname'ye girdi.

OHAL kapsamından çıkarılan 678 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'de günübirlik evlerin kiralanmasına yeni düzenleme getirildi.

 

26.06.1973 tarihli ve 1774 sayılı Kimlik Bildirme Kanunu'nun 2. maddesinin birinci fıkrasına "bekar odaları" ibarelerinden sonra gelmek üzere "günübirlik kiralanan evler" ibaresi eklenirken, düzenlemeye aykırı olarak konaklayanın bilgilerini polise bildirmeyen işletmecilere ağır para cezaları öngörülüyor.

 

Resmi Gazete'de yayımlanan Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin birinci bölümünde yapılan düzenleme ise şu şekilde oldu.

Bu Kanunun 2. maddesinde sayılan özel veya resmi her türü konaklama tesisleri türm kayıtlarını bilgisayarda günü gününe tutmak, genel kolluk kuvvetlerinin bilgisayar terminallerine bağlanarak mevcut bilgi, belge ve kayıtlarını genel kolluk kuvvetlerine anlık olarak bildirmek zorundadırlar.

İkinci fıkrada belirtilen genel kolluk kuvvetlerinin temellerine bağlanmayanlara on bin Türk Lirası, anlık veri göndermeyen veya gerçeğe aykırı kayıt tutanlara ise beş bin Türk Lirası idari para cezası, mülki idare amirlerince verilir. Bu fiillerin tekrarı halinde işletme ruhsatları iptal edilir.

 

Resmi Gazete'de yayınlanan kararname için lütfen Tıklayınız.