ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :29° C
az bulutlu

Para Piyasaları

Euro : 0 TL.
Dolar : 0 TL.
GBP : 0 TL.
Nok : 0 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(24-04-2017)
KEMER'DE TURİZM HAFTASI KUTLANDI


 

41.Turizm Haftası, Derneğimiz, Kemer Belediyesi ve Kemer Turizm Danışma Bürosu işbirliğinde kutlandı.

 

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer protokolü ve KETOB Yönetim Kurulu Üyeleri'nin hazır bulunduğu organizasyonda,

KETOB Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Gül, Yönetim Kurulu Üyeleri Selçuk Akıltopu ve Levent Toper, Atatürk büstüne çelenk bıraktı.

 

Turizm Haftası Kutlamaları kapsamında konuşma yapan KETOB Başkanı Tayyar GÜL ; turizm sektörünün her geçen yıl dünyada gelişerek büyüdüğünü belirterek, farklı ülkelerin kültürlerini bir araya getirdiğini ve ülkelere ekonomik katkı sağladığını söylerek, Türkiye'nin ve Kemer'in Turizmin dinamik yapısından uzun yıllar fayda sağladığını belirten KETOB Başkanı Tayyar Gül;

Turizm sektörünün barışı ve huzuru seven bir sektör olduğuna değinerek "2014 yılında dünyada en çok yabancı misafir ağırlayan ülkeler sıralamasında Türkiye'nin altıncı olduğunu, geçen sene ise ilk 10'a giremediğini değindi.

Tayyar Gül, 2017 turizm sezonu öncesi bütün hazırlıkları tamamladıklarını ifade ederek, Ülke ekonomisine ve yurtdışında ki imajın daha pozitif hale gelmesi için bölge otelcileri olarak bölgeye gelen misafirlere hizmet vermeye hazır olduklarını belirterek, turizm camiası ve çalışanlarının turizm haftasını kutladı.

 

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül kutlamada yaptığı konuşmada, turizm ile ilgili çalışmaları ve hedefleri anlattı. 

Başkan Gül şunları söyledi: 

Turizm Eurovision Şarkı Yarışması’na benzer. Diğer ülkelerde diyaloglarınız iyi olursa yarışmada dereceye girersiniz. Bu yarışmada birinci olduğumuz yıl diyaloglarımız iyiydi. Turizm de buna benziyor. 15 Temmuz de büyük bir felaket yaşadık. Bunun öncesinde Rus uçağının vurulması olayı var. Belirli güçler tarafından turizm baltalandı. Bu sorunların büyük oranda aştığımıza inanıyorum. 

Bu sezon Rusya’dan 1,5 milyon turist bekliyoruz. Kemer dünyada önemli bir marka haline geldi. Charter seferlerinin iptal edileceği söylentisi var. Türkiye’nin karışacağı dedikodusunu yayıyorlar. Ancak Rus basınına yaptığımız açıklamalarla böyle bir şeyin söz konusu olmadığını anlatıyoruz. Türkiye tuzağa düşmeyecektir. 

İç piyasa için de önemli çalışmalarımız var. Başka kentlerdeki turizm acentelerini kapı kapı dolaştık. Bu yıl yerli turist hedefimiz de 1 milyon. Önümüzdeki günlerde yine ziyaretlere başlayacağız. İl il dolaşıp tanıtım yapacağız.

Bu yıl turizmden çok umutluyuz. İnşallah sezon sonunda da buluşup başarımızı kutlayacağız.