ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :29° C
az bulutlu

Para Piyasaları

Euro : 0 TL.
Dolar : 0 TL.
GBP : 0 TL.
Nok : 0 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(27-04-2018)
Kemer'de ki Kıyı Erozyonuna Karşı Tedbirler Alınıyor


 

Kemer Merkez ve Bölge genelinde son 18 yıl içerisinde meydana gelen ve devam eden  kıyı erozyonları nedeniyle yetkililer Kemer sahil bandında inceleme yaptı.

 

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğinin (KETOB) raporları doğrultusunda ilçeye gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri, Kemer sahillerinde inceleme ve ölçüm yaptı. 

 

Bakanlıktan gelen 5 kişilik heyet, kıyı erozyonu yaşanan sahillerde fotoğraf ve görüntü çekip, ölçüm yaptı. Heyete, KETOB Başkanı Şener Gürler, Başkan Yardımcısı Tayyar Gül, Yönetim Kurulu üyelerinden Selçuk AKILTOPU,Yunus CAN katıldı. 

 

Yetkililer, kıyı erozyonunu önlemek için önceden tedbir amaçlı ölçüm yaptıklarını ve çözüm önerilerini belirleyeceklerini belirtti. Yetkililerin erozyonla ilgili daha sonra bir rapor hazırlayacağı da bildirildi. 

 

KETOB Başkanı Şener Gürler, yaptığı açıklamada, Kemer'de kıyı erozyonunun 2000'li yıllardan beri yaşandığına dikkat çekerek, erozyonun sahiller için tehlike arz ettiğini söyledi. 

 

Kemer kıyılarında yaşanan erozyonu yıllardır izlediklerini anlatan Gürler, "Kemer'de kıyı erozyonları nedeniyle yaklaşık 12 metre sahil kaybımız var. Bu kaybın daha fazla artmaması için önlem almaya çalışıyoruz. Bu önlemler kapsamında bakanlıktan yetkililer geldi ve inceleme yaptı." dedi. 

 

Gürler, Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun önderliğinde bakanlık yetkililerin ilçeye gelerek sahillerde ölçüm yaptıklarını anlatarak, "Yetkililer incelemelerini tamamladıktan sonra rapor hazırlayacak ve çözüm önerilerini bize sunacaklar. İnşallah bir çözüme kavuşur." diye konuştu.