ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :29° C
az bulutlu

Para Piyasaları

Euro : 0 TL.
Dolar : 0 TL.
GBP : 0 TL.
Nok : 0 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(14-09-2018)
Kemer’de İmar Barışı, Sıfır Atık ve Çöp Ayrıştırma Konularında Turizmcilere,Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.


 

 

Kemer’de imar barışı, sıfır atık ve çöp ayrıştırma konularında turizmcilere, bilgilendirme toplantısı yapıldı. 

 

 

 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Antalya İl Müdürlüğü yetkilileri ile Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) işbirliğince Limak Limra Hotel’de düzenlenen toplantıya Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel, KETOB Başkanı Şener Gürler, KETOB Yönetim Kurulu üyeleri, turizmciler ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüğü yetkileri katıldı. 

 

 

 

Toplantıda, turistik tesislerdeki katı ve sıvı atıklar, çöp ayrıştırma, zararlı ve zararsız atıklar, atıkların geri dönüşüme kazandırılması gibi konular tartışıldı. 

 

 

 

Toplantının diğer konusu olan İmar Barışı ile ilgili bilgi veren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Antalya İl Müdürlüğü yetkilileri ardından da turizmcilerle soru cevap şeklinde anlatımlarda bulundular. İmar barışının mevcut durumun tespiti ve sürece dair çağdaş kentleşme vizyonunun ortaya konması açısından önemli bir adım olduğu vurgulandı. Otelcilerin sorularının tümü binalardaki ek yapılar olurken, bir turizmcinin iskelelerinde bu kapsamda olup olmayacağını sormasının ardından müdürlük yetkilileri dahil olduğunu vurguladılar.

 

 

 

Türkiye'nin hızlı şekilde kentleşme sürecine girdiğinin altı çizilen toplantıda, imar barışı ile ilgili kanunun detayları da anlatıldı. 

 

Öte yandan imar barışı ile ilgili başvuruların şimdilik sadece e-devletten yapılabildiğine ve son başvuru tarihinin 31 Ekim 2018'e kadar olduğu vurgulandı.

 

 

 

KETOB Başkanı Şener Gürler yaptığı açıklamada; “Turizmcinin gündeminde bu konular vardı. Bizde Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Antalya İl Müdürlüğü ile ortaklaşa yaptığımız bu toplantı ile üyelerimizi bilgilendirmek istedik” dedi.