ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :29° C
az bulutlu

Para Piyasaları

Euro : 0 TL.
Dolar : 0 TL.
GBP : 0 TL.
Nok : 0 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(29-03-2019)
Ersoy ve Türel, KETOB’un konuğu oldu


Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (KETOB) ev sahipliğinde Beldibi’nde turizmcilerle bir araya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizmin 'stratejik sektör' olarak kabul edilmesinin ardından Türkiye'nin geleceğinin turizmle yapılması gerektiği kanaati oluştuğunu belirterek, "Bireysel düşünmeyi bırakacağımız bir döneme girmemiz lazım artık. Türkiye adına düşünmemiz gerekiyor" dedi.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile birlikte KETOB’un ev sahipliğinde Kemer’e bağlı Beldibi Mahallesi’ndeki bir otelde düzenlenen kahvaltıda turizmcilerle bir araya geldi. Toplantıya, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Erkan Yağcı, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler ve turizmciler de katıldı. Sektör temsilcileriyle görüşen, sorunları dinleyen Bakan Ersoy, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle 5 yıllık yeni dönemde, turizm sektörünün Türkiye tarihinde ilk defa 'stratejik sektör' ilan edildiğini belirtti. Yatırımcı birine bakanlıktan görev verilmesinin önemine değinen Ersoy, bu durumun Türk turizmi ve turizmcisi olarak miladi dönem olduğunu ve çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Turizmin 'stratejik sektör' olarak kabul edilmesinin ardından hem kabinede hem yönetimde turizmle ilgili fikir birliği, ortak anlayış oluştuğunu kaydeden Bakan Ersoy, "Türkiye'nin geleceğinin turizmle yapılması gerektiği kanaati oluştu. Bütün bu unsurlar ilk kez gerçekleşiyor. Türkiye'de ilk kez böyle ortam yaratılmış oluyor. Biz bütün turizmciler olarak bu olayı fırsata dönüştürmemiz gerekiyor. Hem turizm hem genel sektör açısından fırsat olarak kullanmamız gerekiyor. O yüzden bireysel düşünmeyi bırakacağımız bir döneme girmemiz lazım artık. Genel, Türkiye adına düşünmemiz gerekiyor. Bu bağlamda geliştireceğimiz politikalarla sizin gelirleriniz yatırım olanaklarınız çok hızlı şekilde artacak" diye konuştu.

 

‘BELDİBİ VE KİRİŞ’TE CADDE DÜZENLEMESİ YAPILACAK’

 

Başkan Türel, ise belediye başkanlığı yaptığı 2 dönem boyunca Antalya’nın her noktasına hizmet etme gayreti içerisinde olduğunu belirterek, turizm sektörüne yönelik de önemli yatırımlar yaptıklarını anlattı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yürütülecek olan Belek artıma tesisinin 150 milyon liralık bir bütçeye sahip olduğunu ifade eden Türel, “Yeni başlayacağımız Kemer arıtmasının da yine böyle bir bütçeye sahip olduğunu düşünürsek, üç projeyle bile en az birkaç 5 yıldızlı otel yapımına eşdeğer bir yatırım bütçesini karşıladığımızı çok rahatlıkla görebiliyoruz” dedi. 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin turizme yönelik çalışmalarına Kemer Liman Caddesi’ndeki güzelleştirme çalışmasının iyi bir örnek olduğunu belirten Başkan Türel, Beldibi’ndeki caddenin düzenlenmesi ve Kiriş’te de benzeri bir cadde düzenlenmesinin bir dahaki dönem yapılacak projeler içerisinde yer aldığını anlattı. Başkan Türel, “Kemer Liman caddesi nasıl olduysa şimdi Beldibi’nde de Kiriş’te de benzeri düzenlemeleri cadde düzenlemeleri yapacağız. Bizim bu noktada özgüvenimiz yüksek çünkü verdiğimiz her sözün yerine getirmiş olmanın rahatlığı, onuru ve gururu içerisinde sözlerimizi veriyoruz ve taahhütlerimizi yerine getiriyoruz” diye konuştu. 

 

‘TURİZM SEKTÖRÜNÜ HER ZAMAN DESTEKLEDİM’

 

Turizm sektöründe sadece bir belediye başkanı olarak değil senelerce sektörün STK’ları, kanaat önderleriyle yurt dışında en krizli dönemlerde tanıtım çalışmalarına destek vermiş birisi olarak katkıda bulunduğunu söyleyen Başkan Türel, “Sektörün yaşadığı krizlerde bile adeta bir turizm elçisi gibi sektörle el ele vererek yaptığımız çalışmaların bugün geldiğimiz noktada ufak da olsa bir katkısı olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

 

‘BİZİM YAPTIKLARIMIZI KİMSE YAPAMADI’

 

“Biz olmadığımızda Antalya kaybediyor” diyen Başkan Türel, geçmişte bunun örneklerinin yaşandığını dile getirerek, “Benim ilk dönemimde 11 tane katlı köprülü kavşaklar, ikinci dönemimde 30 tane toplam 41 tane yapıldı ama bizim olmadığımız dönemde bir tane bile yapılamadı. İlk dönem 11 kilometre bu dönem 44 kilometre toplam 55 kilometre raylı sistem yapıldı ama bizim olmadığımız dönemde bir metre yapılamadı. O yüzden bizim yapacak olduğumuz projeleri bizim dışımızdaki ekipler yapmadı, yapamadı. Bundan sonra da yapacaklarını düşünmüyoruz” dedi. 

 

‘TURİZM SEKTÖRÜ VAZGEÇİLMEZİMİZDİR’

 

“Turizm sektörü bizim için vazgeçilmezdir” ifadelerini kullanan Başkan Türel, 5 bin litre suya kadar olan kullanımlarda vatandaşlardan su ücreti alınmayacağını açıkladı Antalya’da şu anda otellerin 3 liradan su kullandığını söyleyen Başkan Türel, bu rakamın İzmir’de 8 lira olduğunu da sözlerine ekledi. Türel, otellerin kullandığı su fiyatının bile Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sektöre nasıl katkı sağladığının en açık göstergelerinden biri olduğunu dile getirdi.

 

‘KIYI EROZYONUNU TEKRAR GÜNDEME GETİRDİK’

 

KETOB Başkanı Şener Gürler, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “KETOB ev sahipliğinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i Kemer otelcileri ile birlikte ağırladık. Sayın bakan önce genel olarak turizmin ana sorunlarını arasında yer fırsat ve tehditten bahsetti. Türkiye’nin geleceğinin turizm ile şekillendirilmesi gerektiğini paylaştı. Genel konularının yanında biz Kemer otelcileri olarak Kemer’in ve bölgelerinin sorunlarını kendisiyle paylaşma fırsatı bulduk. Kendisine D-400 karayolunun Antalya-Tekirova yol arasındaki aydınlatması ve peyzajın tamamlanması, bölgemizdeki beldelerimizde tüm misafirlerimizin rahat gezmesi için aydınlatma eksiklerinin sezon öncesi giderilmesi, yazın artan misafir yoğunluğunu dikkate alarak kolluk güçlerimizin artırılması, başta Kemer merkezde öncelikli sorun olan kıyı erozyonunu tekrar gündeme getirdik. Kemer’de sadece konaklama tesislerinin değil, yaşayan halkımızın büyük sorunlarından olan arıtma sisteminin yetersizliği, deniz kirliliği ve buna bağlı olarak deniz kirliliğinin giderilmesi için temizleme aracı talebi ve bölgemize farklı cazibe noktalarının yapılması ile ilgili ve turizmle ilgili farklı konular değerlendirildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Büyükşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Menderes Türel’e, katılımlarından ve sorunlarımızı ilgiyle dinleyip değerlendirmelerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER KAYNAK: www.kemergozcu.com/haber/28599/ersoy-ve-turel-ketobun-konugu-oldu.html