ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :17° C
parçalı bulutlu

Para Piyasaları

Euro : 15.5058 TL.
Dolar : 13.7253 TL.
GBP : 18.2571 TL.
Nok : 1.5101 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(06-05-2019)
Kardeşlik turnuvasının galibi Almanya


 

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği(KETOB) destekleriye,Kemer Belediyesi tarafından üçüncüsü düzenlenen Kemer Dostluk Ve Kardeşlik Futbol Turnuvası renkli görüntülere sahne oldu. Federal Almanya Cumhuriyeti Antalya Konsolosluğu şampiyon olduğu turnuvaya yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösterdi.

 

Düzenlenen turnuva Kemer Stadında iki ayrı sahada gerçekleştirildi. Başlama vuruşunu Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Adnan Öney’in yaptığı Dostluk ve Kardeşlik Futbol Turnuvası’na Federal Almanya Cumhuriyeti Antalya Konsolosluğu, Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosluğu, Kazakistan Antalya Konsolosluğu, Federal Almanya Cumhuriyeti Ankara Büyük Elçiliği, Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyük Elçiliği, Birleşmiş Milletler Ankara Temsilciliği, SunExpress Antalya ve Kemer Yerel İdarecileri takımları katıldı.

 

Tribünleri dolduran yerli ve yabancı turistler ve futbolcu yakınları takımlara destek verdiği turnuvada, Almanya Ankara Konsolosu Jörg Furstenau, Almanya Ankara Konsolosu Martin Vetter, Almanya Antalya ikinci Konsolosu Thomas Rouzanove, Kazakistan Antalya Başkonsolosu Arman Narbayev, Kazakistan Antalya İkinci Konsolosu Bekzat Jankulov, Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, Rusya Federasyonu Antalya Konsolosu Yyacheslav Mikhaylov, Rusya Federasyonu Antalya Konsolosu Ivan Stepanov, Rusya Federasyonu Antalya Ataşesi Andrian Andrianov, Rusya Federasyonu Ankara Büyükelçi Yardımcısı Khapilov Aleksander, Ukrayna Antalya Konsolosu-Birleşmiş Milletler Viacheslav Kohomenko, Güney Afrika Büyükelçisi Mr. Pule Isaac Malefane hazır bulundu.

 

Turnuva boyunca bölge otelleri tarafından yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu. Renkli görüntülerin sahnelendiği turnuvada şampiyonluğu Federal Almanya Cumhuriyeti Antalya Konsolosluğu kazanırken, ikinci Güney Afrika Cumhuriyeti Büyükelçiliği, üçüncü Kazakistan Cumhuriyeti Antalya Konsolosluğu, dördüncü Federal Almanya Cumhuriyeti Büyükelçiliği oldu. Turnuva sonunda katılan tüm takımlara kupa ve oyunculara madalyaları verildi.

 

Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, üçüncüsü yapılan turnuvanın, dostlukların pekişmesi için bir vesile olduğunu belirterek, "İnsanların ön yargılarını burada kırmış oluyoruz. Bundan sonra daha fazla takımla birlikte turnuvayı devam ettireceğiz" dedi.

 

Kemer Belediyesi Yabancılar Komitesi Başkanı Ahmet Aykaç, “Dört yıl önce Almanlar ile başladığımız ve her yıl genişleyerek devam ettirdiğimiz Kemer Büyükelçilikler ve Konsolosluklar Arası Futbol Kardeşlik ve Dostluk Turnuvası’nın bu yıl 3.sünü gerçekleştiriyoruz. Turnuvamızın asıl amacı turizme katkı sağlamak. Buraya gelen yabancı misafirlerimizin üst düzey temsilcilerini burada ağırlamaktan mutluyuz. Bu turnuva ile Kemerimizi tanıtmak, bu tanıtım neticesinde de kışın düzenlenen fuarlarda bu organizasyonunu da dahil ederek Kemerimizi daha cazip hale getirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haber Kaynak: Kemer Gözcü