ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :29° C
az bulutlu

Para Piyasaları

Euro : 0 TL.
Dolar : 0 TL.
GBP : 0 TL.
Nok : 0 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(10-06-2019)
Cankurtaranlar Kemer'de 8.kez yarıştı.


Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler  Birliği’nin organize ettiği, Kemer Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜRÇEV, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’nun desteklediği, Akdeniz Cankurtaran Merkezi, Öncü Cankurtaran Malzemeleri, Ultra Turizm Seyahat Acentesi,Yaşam Hastanesi,Moonlight Water Sports ve Dakapo’ nun sponsoru olduğu, bu yıl 8’ incisi düzenlenen Cankurtaran Yarışması gerçekleşti. 

 

 Ayışığı sahilinde düzenlenen Yarışma, 3 etapta eleme usulüne göre yapıldı. Cankurtaranlar ilk etapta, ilk etaptaki 200 metrelik yüzme sonrası gelen ilk 10 yarışmacı tur atladı. İkinci etapta 120 metre uzaklıktaki kazazedeleri kurtaran ilk 5 cankurtaran finale yükseldi. 

 

Son etapta ise 100 metre koş yüz koşunun ardından 200 metre yüzdükten sonra flamalara ilk ulaşan üç sporcu dereceye girdi.

 

Yarışmada Antalya Miracle Hotel adına Yarışan Ahmet Mustafa KURTULUŞ birinci olurken,

 

 İstanbul Swiss Hotel Adına adına katılan  Kaan Peyami ORHAN ikinci,

 

 Akka Antedon Hotels adına yarışan Ömer Ali BARSAL ise üçüncü oldu.

 

 

Dereceye giren yarışmacılara ödülleri törenle verildi. 

 

KETOB Başkanı Şener Gürler, gazetecilere yaptığı açıklamada, yarışmaya katılan tüm cankurtaranları ve özgüvenlerinden dolayı kutladığını belirterek, bu yıl sekizincisini düzenledikleri yarışmayı her sene daha da geliştirerek devam ettirmek istediklerini  söyledi.

 

Gürler, Cankurtaran mesleğinin Türkiye'de geri kalmış bir meslek olması nedeniyle farkındalık yaratmak için böyle bir yarışma yaptıklarını ifade ederek, zaman içerisinde gözle görülür bir gelişme kaydettiklerini söyleyerek, organizasyona destek veren ve sponsor olan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür belgesi takdim etti. 

 

Yarışları,Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu,Kemer İlçe Emniyet Müdürü Rasim Oymaağaç, Sahil Güvenlik Komutanı Ulvi Gören, Kemer İlçe Jandarma Komutanı Ramazan Ergel , Kemer Bölge Tesis  Genel Müdürleri, KETOB yönetim kurulu üyeleri, vatandaşlar ve sahilde bulunan turistler izledi.