ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :28° C
az bulutlu

Para Piyasaları

Euro : 0 TL.
Dolar : 0 TL.
GBP : 0 TL.
Nok : 0 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(16-06-2021)
KETOB Başkanı Sarıkaya; otellerimiz sezona hazır


Kemer Turistik Otelciler Birliği (KETOB) Başkanı Dinçer Sarıkaya, Rusların kapılar açılsın diye hükümetine baskı yaptığını ifade ederek, uçuşlar açıldığı taktirde büyük yoğunluk beklediklerini bildirdi.

 

Başkan Dinçer Sarıkaya yaptığı açıklamada “Son gelen duyumlara göre Putin ancak eylül ayında aşılama dönemi bitirildikten sonra Rusya’nın kapılarını açılabileceğini söyledi. Böyle bir duyumumuz var. Tabi bu tam bir resmi kanaldan gelen bir duyum değil. Daha önceki krizlerde de bu beklentilerimiz olmuştu. İleriye atılan tarihler kısa sürede açılıp turizm başlamıştı. Daha öncede çok defalar söylemiştim. Ruslar şu anda kapılar açılsın diye içeride baskı altında bekliyor. Buna bir benzetme yapacak olursak; başta Amerika olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde uygulanan Kara Cuma, turizmde kapılar açılınca Türkiye turizminde gerçekleşecek diye düşünüyorum. Bu da turizmin Black Friday’ı olacak. Rusların akın akın geleceklerini düşünüyoruz. Çünkü coğrafyamız, havamız, hizmet kalitemiz ve turizm sertifikası ile almış olduğumuz önlemler, aşılama programları her şeyi en iyi şekilde yapıyoruz. Her şey hazır şu anda. Artık otellerde kapılarını açmak üzere hazır. Tüm hazırlıklar tamamlandı.”dedi.

 

Maliyetler çok arttı

 

Otellerde maliyetlerin artışına da dikkat çeken Başkan Dinçer Sarıkaya “Bu arada maliyetler fırladı. Şu anda örnek verecek olursak, kiraz 24-25 TL. aralığında. Kavun, karpuz sezonun meyveleri. 8-10 liralardan bir buçuklara düştü ama günde 1.5-2 ton karpuz kavunun gittiğini de unutmamak lazım. Maliyetler konusunda ciddi bir mücadele vermek gerekiyor. Maliyetler her şeye yansıdı. Stabil bir fiyat politikası ile tüm misafirlerimizi bekliyoruz.”diye konuştu.

 

 

HABER KAYNAK: https://www.gmdergi.com/guncel/ketob-baskani-sarikaya-otellerimiz-sezona-hazir/?fbclid=IwAR1j8J_WmIMV5adobi4UQSGhCVDpAMQrkz-YqNWzbu8DY-85EMTNXHzkPLc