ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :29° C
az bulutlu

Para Piyasaları

Euro : 0 TL.
Dolar : 0 TL.
GBP : 0 TL.
Nok : 0 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(09-07-2021)
Sahilde Sanat Var


 

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ile Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) işbirliğinde bu yıl 2’ncisi düzenlenecek Yaz Sanat Kampı ve Kültür Sanat Çalıştayı, “Sahilde Sanat Var” sloganıyla 12-16 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya, çalıştayın ilçeye ayrı bir renk katacağını belirterek, ülke genelindeki üniversitelerin güzel sanatlar bölümünden öğretim üyeleri ile öğrencilerin katılımıyla yapılacak resim, heykel gibi çalışmaların 4 gün boyunca ilçedeki parklar sergileneceğini ifade etti. KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez ise, STK’lar olarak çalıştaya tam destek verdiklerini belirterek, “KEMİAD ve KETOB üyeleri başta olmak üzere diğer ilgililerin bu çalışmalara destek vermesi durumunda Kemer temalı çalışmaları hayata geçirme fırsatı bulacağız ve eser kazandırmış olacağız” dedi.

 

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ile Kemer Turizmci ve İş Adamları Derneği (KEMİAD) işbirliğinde bu yıl 2’ncisi düzenlenecek Yaz Sanat Kampı ve Kültür Sanat Çalıştayı, Kemer Belediyesi ev sahipliğinde, Akdeniz Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi, Dumlupınar Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ile Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültelerinin destekleriyle 12-17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

KETOB Başkanı Dinçer Sarıkaya, Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden öğretim üyesi Dr. Mehmet Ali Eroğlu önderliğinde bu yıl ikincisini düzenleyecekleri Yaz Sanat Kampı ve Kültür Sanat Çalıştayı’nın ilçeye ayrı bir renk katacağını söyledi. Sarıkaya, ülke genelindeki üniversitelerin güzel sanatlar bölümünden öğretim üyeleri ile öğrencilerin katılımıyla Kemer Belediyesi Kındılçeşme Piknik ve Halk Plajı’nda düzenlenecek Yaz Sanat Kampı ve Kültür Sanat Çalıştayı’nda yapılacak resim, heykel gibi çalışmaların 4 gün boyunca ilçedeki parklar ile Liman ve Atatürk Caddelerinde sergileneceğini ifade etti.

 

KEMİAD Başkanı Rıza Sönmez ise, çalıştayda öğretim üyeleri ile öğrencilerin çadır kampı altında toplanarak sanatsal faaliyette bulunarak birliktelik sağlayacaklarını belirterek, “Biz de bu birlikteliğe ev sahipliği yapmak için davet ettik. İlki Çamyuva'da gerçekleştirildi. Bu yıl ise Kındılçeşme’de bir alanı tahsis edilerek yeri ayarladık. Bu sanat çalıştayının geçen yıldan farkı ise izleyicilerin de çalışmaları daha etkin görebilmeleri için bu alana gitmesine gerek kalmadan öğretim üyeleri ve öğrencilerin resim, heykel, dokuma, ebru gibi eserlerini merkezde Olbia Parkı, Liman Caddesi ve Atatürk Caddesi gibi her gün bir parkta sergileyerek vatandaşlarla buluşturmuş olacağız. Her bir sanatçı kendi sanatına ait gelen gruplara göre ayarlanacak. Bu etkinlikler gerçekleştirilirken bir müzik dinletisi ile keyif katmaya çalışacağız. Bizim KEMİAD olarak turizm karikatürleri ile ilgili sergimizi de oraya renk atması için bulunduracağız” dedi.

 

 

 

 

‘KEMER TEMALI ÇALIŞMALARI HAYATA GEÇİRME FIRSATI BULACAĞIZ’

 

KEMİAD ve KETOB olarak çalıştaya tam destek verdiklerini belirten Sönmez, “Burada ortaklaşa bir projeyi hayata geçiriyoruz. Katılımcıların tüm ihtiyaçlarını 4 gün boyunca biz karşılayacağız. En birincil ihtiyaç olan gıda ihtiyacını bu şekilde karşılayacağız. Hocalarımızdan malzeme konusunda gelen öneri üzerine de hemen devreye girerek malzeme konusunda da destek vermeye çalışacağız. Malzeme desteği sağlanırsa yapılan eserlerde burada kalır. G-Marina Kemer ile görüştük ve onlarda sağolsunlar destek verdiler. Çünkü bu tarz çalışmalarla 20 değişik branşta sanat icra edilecek. İlçemizde KEMİAD ve KETOB üyeleri başta olmak üzere diğer ilgililerin bu çalışmalara destek vermesi durumunda Kemer temalı çalışmaları hayata geçirme fırsatı bulacağız ve bununla da eser kazandırmış olacağız. Hatta daha geniş yapılmasını daha ulusal yapılmasını hedeflememiz lazım. Trafolar gibi bir duvar boyama çalışması yapmayı düşünüyoruz. Kemerimizin sanatla anılmasından mutluyuz ve bu çalışma genişleyebilecek bir çalışma olacak” diye konuştu.