ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :25° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 34.5404 TL.
Dolar : 32.5119 TL.
GBP : 40.5255 TL.
Nok : 2.9709 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler2015 YAZA MERHABA ŞENLİĞİ 

Kemer’de Yaza Merhaba Şenlikleri muhteşem kutlandı.Kemer Kaymakamlığı, Kemer Belediyesi ve Kemer Turistik İşletmeciler ve Otelciler Birliği (KETOB) tarafından düzenlenen Yaza Merhaba Şenliği’nin 4'üncüsü düzenlendi.

 

Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ve Kemer belediyesi Olbia Parkta gerçekleştirilen etkinliğe, Antalya Valisi Muammer Türker, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Antalya Vali Yardımcısı ve Kemer Kaymakamı Halil Serdar Cevheroğlu, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, MHP Antalya Milletvekili Adayları Neşe Gül ve Tarkan Akıllı, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Kemer Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yasin Berçin, İlçe Emniyet Müdürü Muhittin Ergen, MHP İl Başkanı A.Adnan Kaya, Kemer belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Can, Kemal Yüksel, Semih Top, KETOB Başkanı Tayyar Gül, Okullar,VELES Derneği öğrencileri, Yabancı Uyruklu Yerleşik vatandaşlar, turizmciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Açılışta; Yerleşik Yabancılardan VELES Derneği Başkanı Nadezda Pelit, Almanya Kardeş Şehir Komitesi Üyesi Rein Hard Dahm ve Norveç Vatandaşı Smobörg Oskbakkın Kemer hakkında yaptıkları konuşmalarda duygularını dile getirdiler. 

 

Etkinliğin açılışında konuşan KETOB Başkanı Tayyar Gül, birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla yaza merhaba şenliklerinin düzenlemeye devam ettiğini belirtti.. Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Turizmci Mustafa Çalık’a başsağlığı dileyen Tayyar Gül;" Yurt dışındaki katıldığımız Turizm fuarların da  Kemer’i en iyi şekilde tanıtmaya çalıştık. Gerek yurt içi gerekse yurt dışı fuarlarında Kaymakamımız, Belediye başkanımız ve otelciler olarak turizmi çeşitlendirmek adına hazır hale getirilen, Kemer’in doğa sporları parkurlarının tanıtımı için tek tek acenteleri gezerek yapılan çalışmamızı aktardık. Bu çalışmalarda emeği geçen Kaymakamlık ve Belediyemize teşekkür ediyorum. Hükümetimizin acentelere sınırlı tuttuğu destek paketi bir nebze olsa kriz içerisindeki sektöre moral desteği oldu. Hükümetimizin acentelere destek olurken Yerel Yönetimlerimizin sezon öncesi uyguladığı su ve benzeri ihtiyaçlarımıza uygulanan yüksek zamlar zaten zor durumda olan otelciyi sıkıntıya sokmuştur. Hükümetimizin acentelere destek olduğu bir dönemde, yerel yönetimlerimizin de otelcilik sektörüne deste olmalarını arzu ediyoruz. Bu gün buraya gelen tüm misafirlerimize bu organizasyonu birlikte düzenlediğimiz Antalya Valiliğine, Kemer Belediyemize ve stant açarak destek olan otelcilerimize teşekkür eder herkese hayırlı sezonlar dilerim; dedi.

 

Protokol ve katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül; "Tabi ki Rusya’daki olaylardan dolayı, bütün turizmciler özellikle otel sahipleri bir karamsarlık içerisine girmişti. Ama biz Kemer Belediyesi, Kaymakamlığımız ve otelcilerimiz, Berlin, Moskova ve İstanbul’da düzenlenen fuarlarda,acentelerle yaptığımız görüşmelerde her hangi bir sıkıntının olmayacağını gördük. Özellikle Almanya’da,  ekonominin  düzgün ilerlemesi, artık kişiye düşen payların yüksek olması ve ekonomilerinin canlanmasından dolayı Alman turistin bölgemize daha çok geleceğinin sinyallerini aldık. Oradaki acentelerin satışlarının yüklü olduğun gördük. Kemer bölgesi geçtiğimiz yıl yerli turist satışında birinciydi. Bu senede %28 artışla bütün bölgelerin önünde olduğumuzu gördük.

Bütün ülkelerde turizme çeşitli yardımlar yapılırken, bizde ise  hükümet Rusyada yaşanan ekonomik krizden dolayı acentalara yakıt yardımı yapılacağı söylenmişti. Ama burada Milletvekili adaylarımız var onlarla sohbet ederken bu konuyu açmıştım. Onlarda bana bir söz verdiler “eğer iktidara gelirsek %18 olan KDV’yi % 8 düşüreceğiz. Kış ayında açık olan otellerin personel sigortasını almayacağız, Acentelerin taşımacılıkta, Denizcilikte olduğu gibi yakıtlarında ÖTV almayacağız diye söz verdiler. İnşallah iktidar olurlar Turizme katkı sağlarlar.  

 Bu güzel havada Sayın Valimiz bizi yalnız bırakmadı bizlerle birlikte oldu. İnşallah 9 Mayıs ta Rus Bayramını Kemer’de Rus vatandaşlarla birlikte kutlayacağız. Turizm sezonu hepinize hayırlı ve uğurlu olsun; dedi.