ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :25° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 34.5404 TL.
Dolar : 32.5119 TL.
GBP : 40.5255 TL.
Nok : 2.9709 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler2014 YAZA MERHABA ŞENLİĞİKEMER OTELCİLERİ YAZA ‘MERHABA’ DEDİ


Program


 

KETOB ( Kemer Turistik Otelciler Birliği ) bu yıl 3.sünü düzenlediği ‘Yaza Merhaba Şenliği’ ile sezona merhaba dedi.

 

Şenlik Kemer’in sahilinde bulunan Kuğulu Park’ta organize edilirken, bölgede tatil yapan turistler, Kemerli vatandaşlar, turizmciler, esnaflar hep birlikte sezona merhaba demenin heyecanını yaşadılar. Açılışa KETOB Başkanı Tayyar Gül ve Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Kemer Kaymakamı Serdar Cevheroğlu, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, TUROFED Başkanı Osman Ayık,YÖRSİAD ( Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ) Başkanı Semih Beken ile protokol üyeleri, otel sahipleri ve yöneticileri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı. Fotoğraf Sanatçısı Muhammet Dönmezer Kemer’de çektiği fotoğraflardan oluşan sergisini de ‘Yaza Merhaba Şenliği’nde açarken gelen konuklar ile buluşturdu.KETOB’un daha önce başkanlığını yapmış olanlara da birer teşekkür plaketi verildi.


Şenlik de KETOB üyesi olan oteller, Kuğulu Parkın dört bir yanında stantlar açtılar ve birbirinden lezzetli ürünleri şenliğe genleler ile buluşturdular. Açılışta KETOB’un daha önce başkanlığını yapmış olanlara da birer teşekkür plaketi verildi. Bu arada geçtiğimiz hafta içerisinde İlkokul öğrencileri arasında EXPOO 2016 temasından yola çıkılarak konu edilen “ Çiçek ve Çocuk” resim yarışmasında ödül alanlara da plaketleri ve hediyeleri verildi. Tören sonrası otel animasyon ekiplerince yapılan gösteriler izleyenleri coşturdu.
Tayyar Gül, “ Kemer’de projelerin hayata geçmesini bekliyoruz, her türlü desteğe hazırız!”


Açılışta konuşan KETOB Başkanı Tayyar Gül, “ Bölge turizmimizin paydaşları olan yerel yöneticilerimizi, otel yöneticilerimizi, çarşı esnafımızı, yerel halkımızı yüksek sezon öncesi bir araya getirerek moral depolamak ve daha önemlisi bölgemizdeki birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla yaza merhaba şenliklerimizi düzenlemeye devam ediyoruz. Katıldığınız için teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çeşitli defalar tekrar ettiğimiz ve yerel yönetimimizin projeleri içerisinde de yer alan fizibilite çalılaşmaları iyi bir şekilde yapılmış bir kongre merkezine, çok amaçlı kapalı spor salonuna, ilçemize kurulacak bir Üniversite kampüsünün hayata geçmesi ile kışın durma noktasına gelecek hayatı hareketlendirecektir. İlçemiz Antalya ve çevre ilçelerde yaşayan insanların özellikle hafta sonları gezip vakit geçirmek istedikleri bir bölge haline gelecektir. Yönetim Kurulumuz ile birlikte bölgemizi kalkındıracak olan projelerde sorumluk almaya hazır olduğumuzu sizlerin huzurunda beyan etmek isterim” dedi.
Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Yani çok turistle para kazanmak değil, az turistle çok para kazanmak artık bir tercih noktasına geldi”


Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül yaptığı konuşmasında yeni sezon için hayırlı olsun dileklerini iletirken “Eskiden otelcilerimizin bir düşüncesi vardı. Acaba bir tane daha odam olsa da çok müşteri getirsem diye. Görüldü ki, iki-üç yıldan bu yana bu zihniyet değişmeye başladı.  Artık aile odalarının çoğaldığı;  görüldüğü gibi 500 odalık Kiriş Bölgesindeki Kiriş World’un yıkılarak 270 odaya düşürülmesi gibi..  Yani çok turistle para kazanmak değil, az turistle çok para kazanmak artık bir tercih noktasına geldi. Biz hep istiyoruz tabi 12 ay turizm olsun diye ve bunun için koşturuyoruz. Ama bakıldığı zaman otellerimiz buna hazır mı? O da değil! Neden? Çünkü bizim yaklaşık 8 ay bir sezonumuz var. Bunun İzmir’den Adana’ya kadar bütün sahildeki hizmetimiz bu kadar. Bu bakımdan otellerimizin kışın açma şansı bile yok. Kışın bu aktiviteleri çoğaltmak için öncelikle otellerimizin buna hazırlanması gerekiyor. Bundan sonra da otelleri doldurabilecek kongre merkezleri, spor tesisleri gibi yatırımların yerine getirilmesi gerekiyor. Gelen turiste bu güzel doğayı, denizimiz, güneşimizi satıyoruz” dedi.
Kaymakam Cevheroğlu “Kemer’in en büyük ihtiyacı birlik, beraberlik ve istikrardır”


Kemer Kaymakamı Serdar Cevheroğlu ise yaptığı konuşmasında Kemer turizmin yeni sezonun hayırlı olmasını dileyerek, Kemer’deki turizmi değerlendirdi. Cevheroğlu “Her zaman Antalya’dan çıkıldığında Antalya’dan Güneybatı istikametine doğru geldiğimizde doğanın ne kadar güzel olduğunu, denizin ne kadar berraklaştığını hep yaşayarak görüyoruz. Kemer turizm markası zaman içresinde zikzaklar çizdi. Kemer, turizmin ilk başladığı yıllarda çok gündeme geldi, çok önem kazandı. Zaman zaman kan kaybetti, ama Kemer turizmin özellikle son birkaç yılda yapılan tesislerle mevcut olan tesislerin de yenilenmesi ile beraber tekrar büyük bir ivme kazandığını sevinerek görüyoruz. Tabi sorunlar yok mu? Var. Sorunları aşarak zaten bu günlere geldik.  Bundan sonraki sorunları d aşarak daha da ileri gideceğiz. Tek bi tane sorun yok Kemer’de. Sahili ile ilgili problem var, yollar ile ilgili problemler var. Bunların hepsi çok kısa vadede çözülebilir. Kemer’in en büyük ihtiyacı bana göre birlik, beraberlik ve istikrardır” dedi.
Vali Yardımcısı Recep Yüksel’den Ortak akıl çağrısı


Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüsksel de yaptığı konuşmasında, bu yıl 3.sü düzenlenen‘Yaza Merhaba Şenliği’ adı altındaki organizasyonda emeği geçenleri kutluyarak, “ Umarım bu etkinlikler gelecek yıllarda da devam eder. Hayırlı olsun. Bizim için ortak akıl denen şey çok önemli. Ortak akıl;, yalnızca genel olarak söylediğimiz, geleneksel olarak söylediğimiz, birlik, beraberlik ve güçlü duruş, güçlü oluş ve benzeri özellikler için değil, aynı zamanda önümüzdeki o yılları görmek  planlama ve aklımızdaki uygulamak için de çok önemli. Türkiye’de ve Antalya’mızda merkezi olarak ve yerel anlamda katılımlar ile birlikte Güney Antalya Projesi turizm için çok önemli bir mihenk ti ve çok önemli bir başlangıçtı. Ama zaman içinde yaşanan sapmalar bugün çok çeşitli defalar hepimizin eleştirdiği ciddi sıkıntılar ile bizleri karşı karşıya getirdi. Neden oldu bu? İşte ortak akıl denen gerçekliğin gücü bazen kaybettiğimizden, bazen münferiden yatırımcı, bazen merkezi idarenin tutumu  bazen buradaki yerel güçlerin belediyelerin tutumu . Toptan olarak baktığımızda Kemer imaj kaybediyor, turizm kaybediyor, kan kaybediyor gibi değerlendirmeler ile bizleri karşı karşıya bıraktı. Artık istiyoruz ki; ne kendi kendimizi acımasız bir şekilde eleştirelim ne de bizim dışımızdakiler ‘yahu bunları da yapsanız iyi olur’ diye ukalaca öneride bulunsunlar” dedi.


12 ay turizmin gerçekçi bir görüş olmadığını da dile getiren Vali Yardımcısı Yüksel bunun için öncelikle yaşam kalitesinin yükseltilmesinin gerektiğini söyledi. Yüksel, “Herhangi bir yerde 12 ay turizm yapma çok gerçekçi değil. Önce kendi yaşam kalitemizi arttırmak için kafa yormalıyız. Tozun toprağın içinde, yol yok yordam yok, onarmamız ve yapmamız gereken birçok şey varken ( Kemer için değil genel söylüyorum) 12 ay boyunca buraya gelecek turisti beklememiz hayalperestlik olur. Kemer’de elbette çok iyi noktadayız. Belde belediyelerin kalkması, köylerin kalkması, tek bir belediyenin belediye altında toplanması, bizi 12 ay turizmi yapabileceğimiz bir kulvara, bir platforma taşıyabilecek bir dönüm noktası olabilir” dedi.