ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :8° C
parçalı bulutlu

Para Piyasaları

Euro : 20.5841 TL.
Dolar : 18.8569 TL.
GBP : 23.1018 TL.
Nok : 1.8838 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler2014 CANKURTARAN YARIŞMASIHalil ÖNCÜ ( KEMER ) - KETOB, Redbull sponsorluğunda, TURÇEV ve Sualtı Federasyonu'nun destekleri ile Kemer'in en özel mekanlarından birisi olan Ayışığı Plajında cankurtaran yarışması düzenledi.Bu yıl 3.sü düzenlenen yarışmaya 18 cankurtaran katılırken, birinciliği Murat Cebeci, ikinciliği Cem Kameroğlu, ve üçüncülüğü de Gürhan Güler’ elde etti.

KETOB, Redbull, Antalya Özel Yaşam Hastaneleri, Öncü Cankurtaran, Akdeniz Cankurtarma Merkezi, Kemer McDonalds sponsorluğunda, TURÇEV, Sualtı Federasyonu ve Kemer Belediye'sinin destekleri ile Kemer'in en özel mekanlarından birisi olan Ayışığı Plajında cankurtaran yarışması düzenledi. 

 

Cankurtaranlar Kemer de Yarıştı | izlesene.com

">

Cankurtaranlar Kemer de Yarıştı | izlesene.com

 

 

Bu yıl 3.sü gerçekleştirilen Cankurtaranlar Yarışması Kemer’in en özel ve güzel koylarından birisi olan Ayışığı koyunda gerçekleştirilirken, renkli görüntülere de sahne oldu. KETOB ( Kemer Turistik Otelciler Birliği) ve Redbull sponsorluğunda, TURÇEV ve Sualtı Federasyonu'nun destekleri ile düzenlenen yarışmada Cankurtaranlar hem karada hem de denizde zorlu etapları tamamlayarak dereceye girmek için zorlu etaplarda yarıştılar. 

 

 

Üç etapta yarışan Cankurtaranların zorlandığı gözlemlenirken, ilk etapta 150 metre yüzen cankurtaranlar ardından kumsalda 100 metre koşu yaparak ter döktüler. En zorlu etaplardan birisi olan üçüncü etapta cankurtaranlar, denizde senaryo gereği boğulmak üzere olan kişileri kurtarmayı ve en kısa sürede sahile ulaştırmayı amaç edinip yarışmayı önde bitirmek için mücadele ettiler. Yarışma İZ TV ekranları için kayıt altına alınırken, yarışmanın sunuculuğunu da ünlü sunucu Savaş Karakaş yaptı.

 

Yarışı sahilde bulunan yerli yabacı turistler de büyük bir heyecan ile takip ettiler. Yarışmaya KETOB Başkanı Tayyar Gül’ün yanı sıra Antalya Vali Yardımcısı ve Kemer Kaymakam Vekili Serdar Cehveroğlu, TURÇEV Mavi Bayrak Antalya Koordinatörü Lokman Atasoy ile otellerden gelen çok sayıda kişi takip etti. Yarışmada üç yarışı da değerlendiren hakem heyeti, birinciliği Murat Cebeci’nin ikinciliği Cem Kameroğlu’nun ve üçüncülüğün de  Gürhan Güler’in elde ettiğini açıklarken, dereceye giren Gürhan Güler’in  madalyasını TURÇEV Mavi Bayrak Antalya Koordinatörü Lokman Atasoy, ikinci olan Cem Kameroğlu’nun madalyasını ve ödülünü Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ve birinci olan Murat Cebeci’nin en iyi cankurtaran tişort, madalya ve kupasını ise sıra Antalya Vali Yardımcısı ve Kemer Kaymakam Vekili Serdar Cehveroğlu verdi. Tüm etaplarda üstün bir performans gösteren ve birinciliği elde eden Murat Cebeci madalya, kupasını aldıktan sonra 4.5 aylık kzı ile objektiflere poz verdi.

 

 

  

Antalya Vali Yardımcısı ve Kemer Kaymakam Vekili Serdar Cevheroğlu “ Can kurtarmak çok kutsal bir iş..”

 Antalya Vali Yardımcısı ve Kemer Kaymakam Vekili Serdar Cehveroğlu, madalya töreninde yaptığı konuşmasında önemli olanın bu yarışmada kazanmanın değil katılmanın olduğunu belirterek, “ Önemli olan kazanmak değil, yarışmak. Bugün burada yarışan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yarışmanın ne önemli amacı da eğitimdi. Kemer’de milyonlarca kişi denize ve havuza giriyor. Çok da güzel bir adı var bu işin. Can kurtarmak. Çok kutsal bir iş. Arkadaşlar hem yarıştılar, hem kazandılar hem de öğrendiler. Bu nedenle biıl 3.sü yapılan bu yarışma bizim için çok önemli ve değerli. Buna destek veren başta KETOB olmak üzere, belediyemize ve mavi bayrak organizasyonumuza çok teşekkür ediyorum ve kazananları da tebrik ediyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

KETOB Başkanı Tayyar Gül“Amacımız bu mesleğin önemini tüm otel yöneticilerimize tüm turizmcilerimize daha iyi anlatabilmek”

 

KETOB Başkanı Tayyar Gül, “ Kemer Otelciler Birliği olarak ilkini 2011 yılında gerçekleştirdiğimiz cankurtaran yarışmalarının bu yıl 3.sünü düzenliyoruz. Amacımız Kemer Otelciler birliği olarak ülke genelinde cankurtaran mesleğinin önemini daha iyi algılanmasını sağlamak ve ülke genelinde farkındalık yaratmak ve bu mesleğin önemini tüm otel yöneticilerimize tüm turizmcilerimize daha iyi anlatabilmek. Bu konuda ciddi anlamda yol kat ettiğimize inanıyorum. Bu yarışmanın düzenlenmesinde bizlere sponsor olan firmalara ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Atasoy “ TURÇEV olarak cankurtaranlığın hassasiyetini ve önemini sürekli vurguluyoruz ve buna yönelik çalışmalar yapıyoruz”

TURÇEV (Türkiye Çevre Eğitim Vakfı  ) Antalya Mavi Bayrak İl Koordinatörü Lokman Atasoy’da her geçen yıl organizasyonun büyüdüğüne dikkat çekerek, “ Bu yıl Cankurtaranlar Yarışması’nın 3.sünü düzenliyoruz. TURÇEV olarak bu organizasyona destek olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Mavi Bayrak kriterlerinde plaj güvenliği çok önemli ve mavi bayrak kriterlerinde Cankurtaran bulundurma zorunluluğu ülkemizde yaklaşık 15 yıl önce uygulanmaya başladı. O dönemden bugüne kadar geçen zamanda biz konunun hassasiyetini ve önemini sürekli vurguluyoruz ve buna yönelik çalışmalar yapıyoruz. Cankurtaranın meslek olarak kabul edilmesini, niteliklerinin arttırılması, kamuoyunun da  bilinmesi açısından çaba gösteriyoruz. Bugünde buna vesile olmak amacıyla bu yarışma düzenlendi. Bu yarışmada bayağı keyifli geçti. Önemli olan derece almak değil, umarım bu etkinler gelecekte daha gelişerek uluslararası boyuta da gelecektir” dedi.

 

 

 

Kaynak: Turizmdosyası