ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :29° C
az bulutlu

Para Piyasaları

Euro : 0 TL.
Dolar : 0 TL.
GBP : 0 TL.
Nok : 0 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(24-07-2017)
Kemer'de 'Geleneksel Yaza 'Merhaba' şenliği düzenlendi.


 

 

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) 'nin, Kemer Belediyesi'nin de desteğiyle bu yıl 6'ncısı düzenlenen şenlik, kortej yürüyüşüyle başladı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando Takımının eşlik ettiği kortajde,KETOB Yönetim Kurulu, Yabancı misafirler, Aura Kızları, Land of Legends Theme Park Kahramanları ve Down Olympos bisiklet yarışmacılarınında katılım sağladığı kortej, Liman Caddesi'nden Mustafa Ertuğrul Aker Park'ına kadar devam etti. Kortej sırasında caddede bulunan turistlere karanfiller dağıtıldı.

 

Park'taki şenlik alanında konuşan Kaymakam Mustafa Cihad Feslihan, Kemer'in dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından olduğunu söyledi. İlçede turizmin gelişmesi için kaymakamlık ve yerel yönetimler olarak ciddi çaba gösterdiklerini ifade eden Kaymakam Feslihan, turizm sezonunun her yıl daha güvenli ve yoğun geçmesi için çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

 

Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel ise turizmin bazı olaylar nedeniyle olumsuz etkilendiğini, ancak sektördekilerin her şeyin üstesinden gelecek şekilde çalıştığını söyledi.

 

KETOB Başkanı Tayyar Gül de son iki yıldır turizmin zor süreçlerden geçtiğini hatırlatarak, insanların artık kendilerini güvenli hissettikleri yerlere giderek tatil yapmak istediklerini belirtti. Kemer'in ve Türkiye'nin bütün güzelliklerini dünyaya tanıtmaya devam edeceklerini değinen Başkan Gül, "Kemer'e gelen yabancı misafirler, tanıtım açısından en büyük şansımız. Turizmciler ve esnaf olarak misafirleri en iyi şekilde ağırlamaya devam edeceğiz, ülkelerine mutlu göndereceğiz." dedi.

 

Geçen sene yaşanan kriz sonrası Kemer ve turizmin tanıtımını farklı mecralara taşımaya karar verdiklerini vurgulayan Tayyar Gül, "Bu amaçla, günümüzün en etkili mecrası sosyal medyada 'Visitkemer' uygulamasını başlattık. İlçeye tatile gelecek misafirlere 'Visitkemer' üzerinden ilçeyi tanıtıyoruz. Turizm sezonu herkese hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. 

 

Başkan Gül, konuşmasının ardından esprili şekilde ceketini de çıkararak 'yaza merhaba' dedi.

 

Programın devamında Kemer'de yaşayan yabancılardan Alman Florian Şak, Daniel Müller ve Norveç vatandaşı Hanri Henning yaptıkları konuşmada Kemer'i çok sevdiklerini, Kemer'de yaşamaktan mutlu olduklarını, Kemer'de kendilerini her zaman güvende hissetiklerini söylediler.

 

Konuşmaların ardından dans showları, halk oyunları ve canlı müzik dinletisi yapıldı. Şenlik kapsamında ilçedeki otellerden Zena Resort, Paloma Reneissance, Golden Lotus, Kemer Dream, Pirate's Beach, Rixos Sungate, Güral Premier, PGS Rose Residence Beach, PGS Kiriş Resort, Fame Residence, Pasha's Princess, Phaselis Rose, Limak Limra, Alva Donna World Palace, Simena Hotel, Quenspark Le Jardin, Aura Club katılımcılara yemek ve içecek ikramında bulundular.

 

Şenlikte ayrıca Land of Legend Theme Park, Olympos Teleferik, Yaşam Hastanesi stand açarak tanıtım yaptı.

 

Yazar Seçil Alemdaroğlu 'Kayıp Ruhlar Zamanında' , Hüseyin Çağlar İnce " Doğada Bu An" isimli kitaplarını stant açarak kitaplarını okurlarına imzaladı. Törende KETOB tarafından ilk ve orta öğrenim öğrencilerine düzenlenen "VisitKemer" konulu resim yarışmasında birinciliğe hak kazan öğrencilere 5 yıldızlı otelde 2 gece 3 gün tatil ve diğer hediyeler verildi.