ÜYE GİRİŞİSİTE İÇİ ARAMA

İş Ortaklarımız

İstatistik Verileri

Mavi BayrakTESİSLER

Çevre DostuOTELLER

Fuarlar

Önemli Telefonlar

Hava DurumuBUGÜN


Şehir : Antalya
Sıcaklık :24° C
açık

Para Piyasaları

Euro : 3.9229 TL.
Dolar : 3.5116 TL.
GBP : 4.4771 TL.
Nok : 0.41597 TL.

Eposta Bülteni

Yeniliklerden haberdar olmak için lütfen
bültenimize üye olunuz...

Kuşbakışı Tesislerimiz

Önemli Linkler
(10-10-2018)
Kemer’de Rekor Turist Beklentisi


Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler, bu yıl Kemer’e gelecek turist açısından rekor kırılabileceğini bildirdi.

 

KETOB’dan yapılan açıklamaya göre, Almanya‘da bu yıl 52’incisi düzenlenen ITB Berlin Fuarı’nda kurulan Kemer standı yoğun ilgi gördü.

 

Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Şener Gürler’in ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı fuarda, Kemer standını, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da ziyaret etti.

 

 

 

KETOB Başkanı Gürler ve yönetim kurulu üyeleri, fuar çalışmaları kapsamında, seyahat acentelerini ziyaret ederek, Kemer’in tanıtımını yaptı.

 

“Avrupa pazarında artış var”

 

KETOB Başkanı Gürler, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye‘ye misafir getiren Alman acente yetkilileri ile görüşme fırsatı yakaladıklarını belirterek, görüşmelerin çok olumlu geçtiğini söyledi.

 

Furda, önceki yıllara oranla Avrupa pazarının Kemer bölgesine ilgisinin arttığını gözlemlediklerini ifade eden Gürler, pazar çeşitliliği açısından görüşmelerin olumlu geçtiğini kaydetti.

 

Gürler, turizm sezonunda Kemer’de çok güzel gelişmeler yaşanacağına inandıklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

 

“Bu yıl Kemer’de Rus misafirler açısından rekor yıl olabilir. Rus pazarının yanında Avrupa pazarında büyük artış söz konusu. Bu artıştan en büyük payı Alman pazarının alacağını tahmin ediyoruz. Önceki yıllara oranla Almanların Kemer’e olan ilgisinde büyük artış var. Zaten bunlar erken rezervasyonlarda da belli. Almanya gibi diğer Avrupa ülkelerinde de erken rezervasyonlarda büyük talep var. Bu talepler doğrultusunda Kemer turizmi bu yıl şahlanacaktır.”

 

Berlin’deki fuar, 11 Mart Pazar günü sona erdi.