MEMBER LOG INSEARCH

Our Business Partners
Statistical Data

Facilities With The Blue Flag

FACILITIES WITH

Environment Friendly Hotels

Fairs

Important Telephone Numbers

Weather Forecast


City : Antalya
Temperature :15° C
Humidity : %az bulutlu

Financial Markets

Euro : 19.7085 TL.
Dolar : 18.6745 TL.
GBP : 22.9826 TL.
Nok : 1.9195 TL.

Email Bulletin

Subscribe to our newsletter.

Aerial View

Important Links
(02-03-2017)
Kemer’ de İnsan Kaynakları Departmanına SGK ve İŞKUR destekleri anlatıldı.


 

KETOB ev sahipliğinde İnsan Kaynakları Departman Müdürleri ve çalışanlarına, 2994 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede  yer alan SGK & İŞKUR destek ve teşvikleri hakkında, SGK İl Müdürü Nejat Deniz ve İşKur İll Müdürü Veli Akkanat tarafından, istihdama yönelik olarak verilen destekler, vergi istisnaları ve muafiyetler konusunda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

 

Limak Limra Hotel toplantı salonunda gerçeklen seminere KETOB Başkanı Tayyar Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri Günaydın Atar, Yusuf Çelik olmak üzere, Ketob üyesi otellerin İnsan Kaynakları departman yetkilileri katılım sağladı. 

 

Seminerin açılış konuşmasını yapan KETOB Başkanı Tayyar Gül;

 

Çalışma hayatında seferberlik ilan edilmesinin ardından,  9 Şubat 2017 tarih ve 29974 sayılı Kanun hükmünde kararnamenin Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmesiyle,  sektöre direk fayda sağlayacak ve  istihdamı artıracak teşviklerin sunulduğunu ifade etti. Kararnamenin zaman olarak turizm sektörü açısından çok doğru bir zamana çıktığını belirten KETOB Başkanı Tayyar GÜL; yürürlüğe giren kararnamenin başta devletimize ve işletmelerimize maksimum fayda sağlamasını amaçladıklarını,bu nedenlede işletmelerin insan kaynakları departman yöneticilerinin teşvikleri ve uygulama detaylarına daha vakıf olmaları amacıyla SGK İl Müdürlüğü, İşkur ve KETOB işbirliği ile bilgilendirme toplamtısını organize ettiklerini ifade etti. 

 

 

SGK İl Müdürü Nejat Deniz, istihdama yönelik olarak verilen destekler, vergi istisnaları ve muafiyetler konusunda bilgilendirme yaptı. Deniz bu süreçte 2016 Aralık ayının baz alınacağını vurgulayarak, sürecin 1 Şubat- 31 Aralık 2017 tarihlerini kapsayacağını da belirtti. Teşviklerden işletmelerin ve çalışanların fayda sağlaması için işe alından önce İşkur'a kayıt yaptırmanın zorunlu olduğunu ifade ederek, çıkan kararname gereği teşvikten yararlanarak işe alınmak istenen kişilerin 3 ay öncesine kadar sigorta işleminin olmaması gerektiğini ifade etti. 

 

İŞKUR İl Müdürü Veli Akkanat ise, iş başı eğitim programını anlattı. Akkanat, bu programın öğrenciler ve işsizler için işi uygulamada öğrenerek iş deneyimi kazanmaları için eğitim süreci olduğunu aktardı.